Ile kosztuje rejs po Sekwanie? Bilety i ceny w 2023 roku - BelSole

Ile kosztuje rejs po Sekwanie? Bilety i ceny w 2023 roku

Paryż jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast na całym świecie.  Wejście na wieżę Eiffla oraz wizyta w Luwrze to obowiązkowe atrakcje, ale rejs po Sekwanie także zdecydowanie warto włączyć do planu zwiedzania miasta. Ile kosztuje rejs po Sekwanie w 2023 roku? Gdzie i jak kupić bilety? Zapraszamy do naszego artykułu.

Jaka jest cena rejsu po Sekwanie w Paryżu?

Wiele rejsów zaczyna się już na wysokości wieży Eiffla. Jest masa różnych firm oferujących wycieczki łodzią, z której można podziwiać Paryż z Sekwany. Najpopularniejsze z nich to Bateaux Parisien, a także Bateaux Mouches. Rejs po Sekwanie to świetna okazja, aby zobaczyć ikonę Paryża z zupełnie innej perspektywy. Cena za bilety jest rozsądna i wynosi ok. 14 – 16 EUR za osobę dorosłą oraz 6-7,5 EUR za dziecko. Wycieczki rozpoczynają się zazwyczaj w południe i wypływają co ok. 30 minut, ostatnia odpływa w godzinach wieczornych.

Rejs po Sekwanie z obiadem

Ciekawą opcją, choć zdecydowanie mniej budżetową, są rejsy z ofertą lunchową lub kolacją. Za cenę 69 EUR lub 79 EUR możemy cieszyć się francuskimi potrawami w towarzystwie pięknych widoków. Takie oferty z posiłkami lub bez możecie zarezerwować na stronie https://www.bateauxparisiens.com/en/meal-cruise.html. Kupno biletów online jest zdecydowanie najprostszą opcją, która oszczędza nam stania w kolejkach i tracenia czasu.  Opcja z lunchem rozpoczyna się o godzinie 12:45, natomiast ta z kolacją o godzinie 18:15.

Paryż to stolica, która na pewno ma wiele do zaoferowania. Całe mnóstwo muzeów, Łuk Triumfalny czy liczne parki i ogrody z pewnością zapełnią grafik każdego turysty. Warto jednak postawić na atrakcję, która da odpocząć naszym zmęczonym stopom i nacieszy oczy. Będzie także wspaniałym uzupełnieniem romantycznego wypadu. Czy warto? Lepiej sami sprawdźcie. 🙂

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz