Czy na Islandii można spać na dziko? Czy można spać pod namiotem na Islandii? - BelSole

Czy na Islandii można spać na dziko? Czy można spać pod namiotem na Islandii?

Wyjeżdżacie do Islandii i zastanawiacie się czy można spać na dziko? Czy można spać pod namiotem na Islandii? Szukacie tańszej alternatywy od hoteli i hosteli? Zapraszamy do naszego artykułu, w którym rozwiejemy wszystkie Wasze wątpliwości.

 

Czy można spać pod namiotem na Islandii?

 

Islandia to drogi kraj, który zwłaszcza w ostatni latach cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego, bo wystarczy spojrzeć na dzikie krajobrazy, majestatyczne wodospady i lśniące lodowce, aby zrozumieć, co przyciąga  wszystkich turystów. W poszukiwaniu tańszych alternatyw do drogich noclegów, wielu z nich, decyduje się na spanie pod namiotem. Pola campingowe na Islandii, często działają tylko w miesiącach letnich, a ich ceny także potrafią zetrzeć uśmiech z twarzy. Dlatego spanie tzw. „na dziko” stało się bardzo częstym zjawiskiem. Dzikie, niezamieszkane tereny z pięknymi widokami wydają się wspaniałym miejsce na nocny odpoczynek. Ale czy to jest legalne?

 

Spanie na dziko na Islandii

 

Niestety wielu nie zdaje sobie sprawy, że spanie na dziko na Islandii jest zabronione. Fakt, kiedyś było to legalne, ale gdy masa turystów zaczęła sypiać na uboczach dróg, to bardzo zirytowało mieszkańców i zabroniono takiej formy nocowania. Oczywiście nie znaczy to, że nikt tego nie robi. ?Wystarczy odjechać kawałek od dróg i budynków aby nie być na widoku i na jedną noc można rozłożyć namiot lub namiot dachowy. Ważne aby nie być w zasięgu wzroku mieszkańców, bo to zwykle oni są powodem policji, która zapuka do Waszego namiotu z mandatem. Warto wypatrywać także tabliczek z napisem „no camping” oraz z przekreślonym namiotem. To również jest dla Nas informacja, że w tym miejscu się nie zatrzymacie. Karą za spanie na dziko jest mandat do nawet kilku tysięcy złotych. Sprawdźcie też czy na Islandii grożą Wam niedźwiedzie polarne?

Islandia to wprost wymarzone miejsce do spania na dziko. Jednak warto zdawać sobie sprawę z konsekwencji. Jeśli chcecie zaryzykować, to upewnijcie się, że wybrane miejsce jest możliwie bezpieczne i z dala od cudzych spojrzeń.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz