Czy na Islandii są niedźwiedzie? Czy atakują Polaków? - BelSole

Czy na Islandii są niedźwiedzie? Czy atakują Polaków?

Islandia to dziki i piękny kraj. Wiele osób wybierających się do niego z pewnością zastanawia się z jakimi dzikim zwierzętami przyjdzie im się spotkać? Czy na Islandii są niedźwiedzie? Tego dowiecie się z tego artykułu.

 

Dzikie zwierzęta na Islandii

 

Islandia słynie ze swojego surowego charakteru. Jednakże, nie ma się czego obawiać, bo jest mało prawdopodobne, że znajdziecie tam niebezpieczne zwierzęta, takie jak np. niedźwiedzie. Owszem kilka razy zdarzyło się, że niedźwiedzie polarne dopłynęły na krze z Grenlandii, ale bardzo niewiele było takich przypadków. Zazwyczaj dopływają do najbardziej wysuniętej części Islandii, czyli Fiordów Zachodnich i to tam prędzej się je spotka. Są wtedy oczywiście bardzo głodne, więc pod żadnym pozorem nie powinniście się do nich zbliżać. Natomiast podróżując wokół Islandii z łatwością powinniście się natknąć na lisy polarne, renifery czy foki, co z pewnością będzie niebywałą atrakcją samą w sobie.

Warto jednak mieć na uwadze, że w Islandii czyhać na ludzi mogą inne niebezpieczeństwa. Chodzi o bardzo częste sytuacje jakimi są owce wychodzące na drogę. Biorąc pod uwagę kiepskie warunki atmosferyczne, które na Islandii są na porządku dziennym, to o wypadek samochodowy wtedy nie trudno.

Jak widzicie niedźwiedzie nie są tym o czym powinniście się martwić, aczkolwiek warto wiedzieć jak wygląda sytuacja. Jeśli jesteście natomiast ciekawi czy na Islandii jest bezpiecznie to zerknijcie na nasz artykuł tutaj.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz