Czy na Korfu są komary? Kiedy gryzą? - BelSole

Czy na Korfu są komary? Kiedy gryzą?

Obszar basenu Morza Śródziemnego obfituje w komary, jednak czy na Korfu także są komary? Czy są uciążliwe? I co należy kupić i jak się zabezpieczyć?

Pisaliśmy już o komarach na Sycylii, gdzie komary występują. Postanowiliśmy Wam teraz przedstawić jak wygląda sytuacja z komarami na greckiej wyspie Korfu. Jest to bezpieczna wyspa, jednak w jednym nie ustępuje reszcie bo na Korfu są komary – i są uciążliwe. 

Kiedy komary na Korfu?

Komary na Korfu potrafią się aktywować w sezonie bardzo często, zwłaszcza jeśli jest powyżej 15 stopni. Dlatego w zasadzie cały czas możecie mieć problem z komarami zwłaszcza jeśli moskity lubią waszą krew.

Co zrobić z komarami na Korfu?

Co zatem zrobić? I jak się na komary na Korfu przygotować? Najlepiej przed wyjazdem kupić odpowiedni środek odstraszający komary jeszcze w Polsce, pamiętajcie o limicie 100 ml jeśli będziecie go przewozić w bagażu podręcznym. Jeśli zapomnicie o środku na komary, możecie kupić go spokojnie na miejscu na Korfu.

Warto też trzymać się podstawowych zasad i na przykład nie zostawiać zaświeconego światła przy otwartym oknie, używać prewencyjnie środków przeciw komarom oraz czasami specjalnych urządzeń wkładanych do kontaktu odstraszających te kąśliwe bestie. Lokalsi doradzają także by zostawiać okna otwarte na noc przy włączonych wtyczkach i zasłonięte i zamknięte kurtyny i zasłony przeciw komarom.

Zobacz także:

 

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz