Czy Korfu jest nad morzem? Gdzie leży Korfu? - BelSole

Czy Korfu jest nad morzem? Gdzie leży Korfu?

Dobrze wiemy, że Korfu jest piękną grecką wyspą. I siłą rzeczy leży nad morzem, ale czy miasto Korfu leży nad morzem? Czy są tam plaże? Oto odpowiedź na to nietypowe pytanie.

Miasto Korfu ma prawie 41.905 km² powierzchni i leży na wyspie Korfu na Wyspach Jońskich. Ma ponad 24 000 mieszkańców i jest największą miejscowością na wyspie. Tutaj też będziecie lądować jeśli wybierzecie wakacje na Korfu. Czy jednak w mieście znajdziecie plaże i miasto znajduje się nad morzem jońskim? 

Tak, miasto Korfu leży na wschodnim wybrzeżu wyspy od strony Grecji i Albanii. Ba, znajdziecie tam nawet port, który łączy Korfu z Grecją, Albanią i Włochami. Linia brzegowa jest dość urozmaicona, znajdziecie tutaj bulwary, parki i starą wenecką fortecę. W samym centrum nie zobaczycie wielu plaż, jednak parę małych się znajdzie – głównie kamienistych. Także odpowiadając na pytanie czy Korfu jest nad morzem, odpowiadamy – tak, jak najbardziej, nad morzem jońskim od strony Albanii i Grecji.

Sprawdźcie czy wody morza są ciepłe w okresie w którym chcecie wybrać się na wakacje.

 

Gdzie leży Korfu

 

Gdzie leży Korfu

Dokładne koordynaty to: 39°37′N 19°55′E, pomiędzy Włochami, Albanią i Grecją. Ze względu na klimat to jedna z bardziej zielonych greckich wysp. Do Korfu dolecicie z wielu polskich miast, z Warszawy, Wrocławia, Krakowa czy Gdańska.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz