Czy na Korfu jest bezpiecznie? Na co uważać? - BelSole

Czy na Korfu jest bezpiecznie? Na co uważać?

Lecicie na Korfu na wakacje i zastanawiacie się czy jest tam bezpiecznie? Czy na Korfu trzeba mieć test, trzeba nosić maseczkę i czy jest przestępczość? Oto poradnik jak bezpiecznie lecieć na Korfu.

Przestępczość na Korfu

Na co prócz wirusa należy uważać na Korfu? Jest to jedna z bezpiecznych wysp w Grecji, ryzyko tego, że ktoś Cie napadnie lub okradnie jest bardzo niskie – dlatego nie bandytów na Korfu należy się bać. Korfu to miejsce raczej na uboczu gdzie przestępców jest zdecydowanie mniej w porównaniu na przykład do takich Aten. W tłumie na deptakach jednak zawsze warto się pilnować, nieważne od miejsca – kieszonkowcy są wszędzie. Lokalsi są bardzo mili i zazwyczaj uczynni, należy ich się obawiać raczej tylko na drogach, gdzie są pewni siebie znając wszystkie ostre zakręty. 

Uwaga na użądlenia 

Uważajcie na użądlenia wszelkiej maści owadów, zwłaszcza os czy szerszeni. Jeśli jesteście uczuleni, warto wziąć ze sobą coś co może pomóc w razie ukąszenia owada na Korfu. Uważajcie też na komary na Korfu, potrafią być uciążliwe.

Meduzy na Korfu

Zagrożenie może przyjść nie tylko z powietrza ale i z morza, uważajcie na oparzenia meduz na plażach – o ile ugryzienie rekina Wam raczej nie grozi to oparzenie meduz na Korfu już tak.

Wypadki na skuterach

Skutery to bardzo popularna forma transportu na Korfu, dlatego też rekordowo duża jest ilość wypadków z tymi środkami transportu na drogach Korfu. Powodem często jest nierozwaga, niedostosowanie prędkości oraz wyścigi pomiędzy pijanymi turystami lub lokalsami. Uważajcie by takiego pijanego delikwenta co przesadził z alkoholem w Grecji przypadkiem nie zahaczyć na drodze.

Nawadniaj się, weź krem z filtrem

Korfu to ciepła wyspa z wysokimi temperaturami na wiosnę i w lecie. Dlatego pamiętajcie o wzięciu ze sobą zawsze jakiejś wody i kremu z filtrem i czapki jeśli wychodzicie na treking. Odwodnienie może nastąpić bardzo szybko, udar także! Dbajcie o siebie!

Korfu bezpieczeństwo podsumowanie

Korfu to bezpieczne miejsce o ile będziecie uważać na krętych drogach i odpowiednio przygotujecie się do wycieczki. Co warto wziąć na Korfu by czuć się bezpiecznie? Kartę EKUZ, klapki, krem z filtrem, czapkę, odpowiednie leki, mapę, waciki odkażające, maseczki. To tylko najważniejsza część z listy rzeczy o których należy pamiętać podczas podróży. Jednak także nie popadajmy w przesadę i na wakacjach należy także odpoczywać, z przynajmniej minimalną ilością uwagi.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz