Czy na Maderze można się opalić? Opalanie się Madera - o czym warto pamiętać?  - BelSole

Czy na Maderze można się opalić? Opalanie się Madera – o czym warto pamiętać? 

Wakacyjna opalenizna to jedna z najbardziej pożądanych wakacyjnych pamiątek. Popularnym kierunkiem turystycznych w ostatnich latach stała się Madera. Z tego powodu sprawdzimy, jak wyglądają warunki atmosferyczne na tej portugalskiej wyspie. Skupimy się na tym, czy na Maderze można się opalić. W naszym materiale znajdziesz informacje o opalaniu się na Maderze.

Czy na Maderze można się opalić? Opalenizna z Madery – czy można ją zdobyć przez cały rok?

Odpowiedź na pytanie, czy na Maderze można się opalić jest zaskakująca, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę panującą tam temperaturę. Madera jest nazywana “wyspą wiecznej wiosny”, a panujące tam w ciągu dnia temperatury w najcieplejszych miesiącach nie przekraczają 25 st. C. 

Mimo tego, że temperatura na Maderze daleka jest od tropikalnych upałów, odpowiedź na pytanie “Czy na Maderze można się opalić” jest twierdząca. Madera znajduje się na wysokości Sahary, co sprawia, że słońce mocno świeci tam przez cały rok. Opalanie się na Maderze jest możliwe o każdej porze, dlatego podczas pobytu na wyspie skóra turystów może zbrązowieć nawet w miesiącach zimowych. 

 

Czy na Maderze można się opalić. Madera – indeks UV 

Skoro już wiemy, czy na Maderze można się opalić, skupmy się na kwestii promieniowania słonecznego. Indeks UV na Maderze w miesiącach wiosennych i letnich utrzymuje się na poziomie 8-10 punktów. Oznacza to, że w trakcie opalania się na Maderze trzeba uważać, gdyż łatwo o oparzenia skóry. Indeks UV na Maderze jest nieco mniejszy późną jesienią i zimą i wynosi od 3 do 6 punktów. Niezależnie od pory roku, na Maderze można się opalić, a odwiedzając wyspę należy zawsze zaopatrzyć się w kremy z filtrem i okulary przeciwsłoneczne. 

Odpowiadając na pytanie, czy na Maderze można się opalić, warto wziąć uwagę liczba dni słonecznych w miesiącu. W miesiącach jesiennych i zimowych jest ich od 22 do 25, a w lipcu i sierpniu odnotowuje się nawet 30 słonecznych dni miesięcznie.

Zobacz także

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz