Czy na Majorce są rekiny? Ataki rekinów na Majorce - BelSole

Czy na Majorce są rekiny? Ataki rekinów na Majorce

Jeśli wybieracie się na Majorkę i oglądaliście film Szczęki, zastanawiacie się czy na Majorce są rekiny, czy są groźne dla ludzi i czy są ataki rekinów na Majorce, mamy dla Was odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Wody wokół Majorki są zwykle spokojne i bezpieczne do kąpieli. Mimo to, w niektórych okresach roku, mogą wystąpić silne prądy, co może stanowić zagrożenie dla nieostrożnych pływaków. Z tego powodu zawsze warto zwracać uwagę na ostrzeżenia umieszczone na plażach i dostosowywać swoje zachowanie do aktualnych warunków.

Czy rekiny występują na Majorce? Jeśli chodzi o rekiny, to na Majorce można spotkać kilkadziesiąt gatunków, naliczono ich prawie 50. Jednak jeśli chodzi o rekiny na Majorce, są one zwykle niegroźne dla ludzi i unikają obszarów, gdzie przebywają turyści. 

Czy na Balearach są rekiny? Pojawiają się tutaj nawet żarłacze białe, które czasem pływają w wodach dookoła Majorki, są jednak gatunkiem, który żyje w głębszych wodach i tam się czuje lepiej. Prędzej spotkacie żarłacze olbrzymie, żywiące się planktonem i pomniejsze rekiny i rekinki.

 

Ataki rekinów na Majorce

Czy rekiny na Majorce są groźne? Ostatni śmiertelny atak rekina na Majorce miał miejsce w 1912 roku, więc ponad 100 lat temu. Przy takiej ilości turystów co roku, szansa na atak rekina na Majorce jest minimalna. 

Mimo że obecność rekinów w wodzie wokół wyspy jest bardzo rzadka, zawsze warto zachować ostrożność podczas kąpieli i pływania w otwartym morzu. Ważne jest, aby unikać kąpielisk oddalonych od brzegu, pływać tylko w wyznaczonych strefach bezpieczeństwa, a także stosować się do zaleceń ratowników.

Podsumowując, czy są rekiny na Majorce? Tak, rekin w wodach w okolicy Majorki występują. Czy grozi Wam atak rekina na Majorce? Zapewne nie – ale zawsze lepiej dmuchać na zimne.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz