12 najpiękniejsze wyspy Chorwacji. Chorwacja, która wyspa najładniejsza? + MAPA - BelSole

12 najpiękniejsze wyspy Chorwacji. Chorwacja, która wyspa najładniejsza? + MAPA

Chorwacja słynie ze swoich pięknych wysp, dlatego przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe zestawienie. Chorwacja i jej najpiękniejsze wyspy będą tematem tego artykułu. Zapraszamy Was na przegląd najładniejszych, romantycznych, uroczych i spokojnych chorwackich wysp. Będzie przepięknie i uroczo! Najpiękniejsze perły Adriatyku – zapraszamy!

 

Najładniejsze chorwackie wyspy

 

Najpiękniejsze wyspy Chorwacji charakteryzują się malowniczymi krajobrazami, kryształowo czystymi wodami Adriatyku i zabytkami o bogatej historii. Jeśli chodzi o zestawienie najpiękniejszych wysp w Chorwacji, kolejność jest ustalona losowo. Jednak wszystkie są wyjątkowe!

 

Vis

 

Vis, Chorwacja
Vis, Chorwacja

Wyspa Vis to malownicza wyspa położona na Morzu Adriatyckim w Chorwacji. Znana jest głównie z pięknych, piaszczystych plaż i krystalicznie czystej wody. Wyspa ma bogatą historię, która sięga czasów starożytnych i wiele zabytków, takich jak ruiny rzymskich term czy średniowieczna twierdza, przyciąga turystów z całego świata. Vis to również doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing czy nurkowanie, dzięki swoim dogodnym warunkom pogodowym i geograficznym. Wyspa słynie również z wyśmienitej kuchni, w której dominują owoce morza i śródziemnomorskie smaki.

Na Vis dopłyniecie ze Splitu.

 

Dugi Otok

 

Dugi Otok, Chorwacja
Dugi Otok, Chorwacja

Wyspa Dugi Otok to jedna z większych i najpiękniejszych wysp w Chorwacji, położona na Morzu Adriatyckim. Znana jest z niesamowitych krajobrazów, gdzie połączenie turkusowej wody i zielonych wzgórz tworzy piękne kontrasty. Na wyspie znajduje się wiele uroczych wiosek, a także urokliwe zatoczki i plaże.

Popularnym miejscem są klify na południu wyspy z Lago Mir.

Na Dugi Otok dopłyniecie z Zadaru.

 

Archipelag Elaficki

 

Archipelag Elaficki
Archipelag Elaficki

Archipelag Elaficki to piękny zespół wysp leżących wzdłuż wybrzeża Chorwacji niedaleko Dubrownika. Składa się z 13 wysp, z których trzy są zamieszkane: Koločep, Šipan i Lopud. Wyspy te są znane z nieskazitelnie czystych plaż, krystalicznie czystej wody i wspaniałych krajobrazów. Są również popularnym miejscem do uprawiania turystyki, ze względu na swoją malowniczość, a także na bogactwo historyczne i kulturalne.

Nazwa wysp Elafickich pochodzi od słowa jeleń.

Na Wyspy Elafickie dopłyniecie z Dubrownika.

 

Galesnjak

 

Galesnjak
Galesnjak, Chorwacja

Wyspa Galesnjak, znana również jako wyspa serce to mała, ale piękna prywatna wyspa położona na Morzu Adriatyckim w pobliżu miasta Zadar w Chorwacji. Wyspa ma kształt serca i przyciąga turystów z całego świata, którzy przyjeżdżają, aby zobaczyć tę unikalną i romantyczną. Wyspa nie jest zamieszkana i nie ma na niej infrastruktury turystycznej, ale można ją podziwiać z pobliskich plaż lub podczas rejsu statkiem.

Ostatnio nawet pojawiła się oferta zakupu i dzierżawy części tej wyspy.

 

Brac

 

Plaża Złatni Rat
Słynna Plaża Złatni Rat

Wyspa Brac to jedna z największych i najpiękniejszych wysp w Chorwacji, położona na Morzu Adriatyckim. To największa wyspa Dalmacji. Znana jest z pięknych, piaszczystych plaż, turkusowej wody i wspaniałych krajobrazów. Wyspa Brac jest również znanym miejscem do uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing czy kitesurfing, a także popularnym celem wycieczek turystycznych, ze względu na bogactwo zabytków i kulturę Dalmacji.

Zobaczcie najlepsze atrakcje Brac.

Na Brac dopłyniecie między innymi ze Splitu.

 

Krk

 

atrakcje Krk

Wyspa Krk to największa w Chorwacji. Znana jest z pięknych plaż, w tym popularnej plaży Baska, oraz malowniczych wiosek i miasteczek, takich jak Vrbnik czy Krk. Wyspa Krk to również znane miejsce do uprawiania turystyki, z bogatą ofertą sportów wodnych, muzeów, galerii i atrakcji turystycznych, takich jak Szlak Głagolicy, Monasterium na Kosljun, Kościół Świętej Łucji w Jurandvor czy Ruiny Fulfinum.

Zobaczcie najlepsze atrakcje wyspy Krk.

 

Rab

 

Rab, Chorwacja
Rab, Chorwacja

Wyspa Rab to malownicza wyspa w Chorwacji. Znana jest z pięknych, piaszczystych plaż, krystalicznie czystej wody i wspaniałych krajobrazów. Wyspa Rab to również znane miejsce do uprawiania turystyki, ze względu na bogactwo zabytków historycznych i kulturowych, takich jak Kościół świętego Krzysztofa, stare miasto Rab czy Klasztor Świętej Eufemii w Kamporze.

Na Rab dopłyniecie z miasteczka Stinica.

 

Mljet

 

Mljet, Chorwacja
Mljet, Chorwacja

Wyspa Mljet to urokliwa wyspa położona na Morzu Adriatyckim w Chorwacji. Znana jest z pięknych krajobrazów, bujnej roślinności, lasów i malowniczych zatoczek, a także z długiej historii, która sięga czasów starożytnych. Okoliczności przyrody umożliwiają spacerowanie po pięknych lasach i zwiedzanie okolicznych zabytków, między innymi Klasztoru na Wielkim Jeziorze. 

Główną atrakcją Mljet jest jednak trekking i przepiękne widoki na zatoczki, jeziora (jezioro Blatina!) lasy i morze.

Na Mljet dopłyniecie na przykład z Dubrownika.

 

Korcula

 

Korcula atrakcje

Czy to najpiękniejsza chorwacka wyspa? Wyspa Korcula to piękna wyspa położona na Morzu Adriatyckim w Chorwacji. Wyspa uważana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie, ze względu na urokliwe, średniowieczne miasteczka, takie jak Korcula, oraz zachwycające krajobrazy, które można podziwiać z jednego z wielu punktów widokowych.

Co zobaczyć na Korcula? Plażę Zitna, miasteczka Lumberda, Vela Luka i Korcula. Więcej o najlepszych atrakcjach Korculi.

Na Korculę dopłyniecie ze Splitu.

 

Bisevo

 

Bisevo, Chorwacja
Bisevo, Chorwacja

Wyspa Bisevo to mała wyspa położona w archipelagu wysp dalmatyńskich w Chorwacji, znana z pięknych, turkusowych jaskiń, w tym popularnej Modrej Jaskini, którą można odwiedzać podczas organizowanych wycieczek. Wyspa Bisevo to również popularne miejsce dla miłośników nurkowania. Mimo niewielkich rozmiarów, wyspa Bisevo przyciąga turystów, w tym tych z Polski. Jeśli będziecie na Vis – postarajcie się odwiedzić także Bisevo.

Na wyspię Bisevo dostaniecie się z Vis.

 

Cres

 

Cres, Chorwacja
Cres, Chorwacja

Wyspa Cres to piękna wyspa położona w północnej części Chorwacji, znana z malowniczych krajobrazów, pięknych plaż i zabytkowych miasteczek. Wyspa jest również miejscem, gdzie można spotkać wiele dzikich zwierząt, w tym sępy czy sokoły co czyni ją popularnym miejscem dla miłośników przyrody. Dodatkowo na wyspie polecamy takie miejsca jak miasteczko Lubenice, Cres, Plaža Sv. Ivan, rzymski most Beli czy labirynty Tramuntana.

Na Cres dopłyniecie między innymi z półwyspu Istra lub Rijeki.

 

Pag

 

Pag, Chorwacja
Pag, Chorwacja

Wyspa Pag to wyjątkowa chorwacka wyspa, znana z pięknych pustynnych i skromnych krajobrazów. Znajdziecie tutaj też nieliczne w Chorwacji pustynie.  Wyspa Pag słynie również z wyśmienitego owczego sera z Pag, który jest wytwarzany na wyspie od wieków. Warto na Pag zobaczyć miasteczko Novalja, Pag czy szczyt Sv. Vid. To wyjątkowa na tle innych chorwackich wysp pozycja na tej liście 🙂 

Zobaczcie teraz mapę najpiękniejszych wysp Chorwacji.

 

Najpiękniejsze wyspy Chorwacji mapa

 

najpiękniejsze wyspy Chorwacja

1) Brac 2) Vis 3) Korcula 4) Bisevo 5) Mljet 6) Dugi Otok 7) Krk 8) Rab 9) Archipelag Elaficki 10) Galesnjak 11) Cres 12) Pag 13) Hvar

Najlepszym sposobem na poruszanie się pomiędzy chorwackimi wyspami jest korzystanie z komunikacji morskiej, takiej jak promy, katamarany czy łodzie. Na wielu chorwackich wyspach znajdują się porty, z których odchodzą regularne połączenia, umożliwiające łatwe przemieszczanie się pomiędzy wyspami. Można również wynająć prywatną łódź, co pozwala na większą swobodę w planowaniu podróży i odkrywaniu mniej uczęszczanych, dzikich plaż i zatok. Po tym krótkim wstępie zapraszamy na zestawienie oraz zobaczycie gdzie są najpiękniejsze wyspy w Chorwacji.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz