Czy na Samos jest bezpiecznie? Bezpieczeństwo w 2022 - BelSole

Czy na Samos jest bezpiecznie? Bezpieczeństwo w 2022

Poczucie bezpieczeństwa to, wg piramidy Malowa, jedna z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Planując wycieczki, zawsze zastanawiamy się, czy w miejscu do którego zmierzamy jest bezpiecznie. Nie inaczej jest w przypadku greckiej wyspy Samos. Czy Samos to bezpieczne miejsce? Czy na Samos jest bezpiecznie? Odpowiadamy!

Jakie niebezpieczeństwa czekają na nas na Samos? Kwestie bezpieczeństwa na wyspie Samos.

Jedne z największych niebezpieczeństw na tej bezpiecznej wyspie, jaką bez wątpienia Samos, to te, które zastawiła tam na nas matka natura. Wypoczywając na łonie na natury na Samos musimy uważać na takie stworzenia jak osy, węże, skorpiony, komary, a także mordujące (od czasu do czasu) turystów rekiny.

Drogi na Samos

Uważać powinniśmy również na drogach, zarówno prowadząc samochód, skuter (bardzo popularny środek transportu na greckich wyspach!) czy wcielając się w rolę pieszego. W czasie naszych pobytów na Samos spotkaliśmy się z ogromną liczbą piratów drogowych, dla których pojęcia takie jak „prawidłowe użycie kierunkowskazu”, „pierwszeństwo” czy „ograniczenie prędkości” to czysta abstrakcja.

Kieszonkowcy na Samos

„Z biedą ostrożnie!” – te słowa powinno usłyszeć od swoich rodziców każde dziecko. Mają one również zastosowanie w przypadku mniej zamożnych mieszkańców greckiej wyspy Samos. W turystycznych miejscówkach należy uważać więc na wszelkiego rodzaju kieszonkowców, naciągaczy i innych złych ludzi, którzy nie będą mieli skrupułów, żeby połasić się na nasz portfel lub jego zawartość. Dokumenty i inne drogocenne rzeczy, które zabierzemy ze sobą na Samos, najlepiej pozostawmy w hotelowym sejfie.

Trzęsienie ziemi Samos

W 2020 roku Samos nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 7.0, zniszczyło ono w głównej mierze pobliski Izmir a nie wyspę, gdzie zginęły tylko 2 osoby – jednak miało ono miejsce i było to najsilniejsze trzęsienie ziemi na Morzu Egejskim od 1981 roku. W Izmirze podczas 2020 trzęsienia zginęło, aż 117 osób.

A więc czy Samos to bezpieczna wyspa?

Czy Samos to bezpieczne miejsce na wakacje? Nasz werdykt!

Grecka wyspa Samos nie należy do szczególnie niebezpiecznych miejsc. Jeżeli zachowamy ostrożność na drodze, w mieście oraz na łonie natury, nie powinna nam się tam stać żadna krzywda. Samos to świetne miejsce na beztroski, słoneczny urlop.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz