Ile dni na zwiedzanie Mediolanu? Na ile lecieć? - BelSole

Ile dni na zwiedzanie Mediolanu? Na ile lecieć?

Mediolan jest dużym miastem, którego atrakcje rozrzucone są po całym mieście. Odpowiemy wam ile dni poświęcić na Mediolan, na ile lecieć do Mediolanu i czy w 1, 2, 3 dni da się zwiedzić Mediolan. Co zobaczyć w weekend? Odpowiadamy!

Każdy oczywiście preferuje inny tryb oraz tempo zwiedzania. Niektórzy lubią pędzić przez miasto i zwiedzać wszystko co możliwe, inni wolą odpocząć, inni lubią mix obu sposobów. My przygotowaliśmy coś pomiędzy, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. 

Na początek mamy dla Was parę wskazówek:

  • Warto pomyśleć wcześniej o rezerwacji miejsc do odwiedzenia, zwłaszcza na Ostatnią Wieczerzę oraz na dach i do Katedry w Mediolanie. Oszczędzicie czas na czekanie w kolejkach.
  • Jeśli nie macie dużo czasu w Mediolanie, polecamy wcześniej też zarezerwować stolik – restauracje zazwyczaj czynne są od 12:00 do 15:00 a potem od 19:00 – miejcie to na uwadze.
  • Komunikacja miejska w Mediolanie działa całkiem sprawnie, polecamy zakupić bilety w aplikacji ATM przez telefon, żebyście nie musieli szukać biletów po mieście

 

1 dzień w Mediolanie

 

1 dzień Mediolan
Galeria Vittorio Emanuele II w centrum Mediolanu

Jeden dzień w Mediolanie to oczywiście zdecydowanie by zobaczyć wszystko co powinniśmy – ale możemy ograniczyć zwiedzanie Mediolanu do najważniejszych miejsc w samym centrum. Niektóre z oddalonych lokacji niestety nie będą dziś w zasięgu. Co można zobaczyć w jeden dzień w Mediolanie? My polecamy przejść się po centrum i zobaczyć Duomo Milano, wejść na dach katedry (lub wjechać windą), podejść pod La Scalę, zwiedzić Galerię Vittorio Emanuele II, możecie zobaczyć Zamek Sforzów, zobaczyć Ostatnią Wieczerzę w Cenacolo Viniciano. Pamiętajcie, że wejście do Katedry, na jej dach oraz Ostatnia Wieczerza wymagają bookingu online wcześniej przed wejściem – łatwiej Wam będzie tak ogarnąć cały dzień w Mediolanie i nie trzeba czekać w długich kolejkach.

 

2 dni w Mediolanie

 

2 dni mediolan
Imprezowa Dzielnica Naviglio

Dwa dni w Mediolanie umożliwią Wam zobaczenie dodatkowych ciekawych atrakcji Mediolanu, które osobiście bardzo cenimy. Pierwszą z nich jest imprezowa dzielnica Naviglio z kanałami, ale nie tym z Wenecji. Warto się tam przejść wieczorem na małą imprezkę i przy okazji zwiedzić tą ciekawą dzielnicę Mediolanu – jest ona zdecydowanie mniej wielkomiejska niż centrum. Dodalibyśmy od siebie zupełnie darmową atrakcje Mediolanu jaką jest Cimitero Monumentale, duży i pełen dzieł sztuki cmentarz – jedna z najlepszych atrakcji Mediolanu. Możecie pokusić się o odwiedzenie Palazzo di Brera i muzeum sztuki Pinacoteca di Brera.

 

3 dni w Mediolanie

 

3 dni Mediolan
Katedra Il Duomo Milano

W weekend w Mediolanie oczywiście możecie dołożyć więcej atrakcji w samym mieście lub co polecamy podjechać na pół dnia do jednego z pobliskich miasteczek, jeśli macie dość tłumów w Mediolanie. Które miasto obok Mediolanu wybrać? Como nad jezioro Como, Bergamo, Lecco, Varennę i Bellagio, to wszystko to dobre odpowiedzi! Osobiście wybralibyśmy albo dzień w Bergamo albo prom z Varenny do Bellagio. Wszystkie te miasteczka podłączone są z Mediolanem siecią trenitalia i dojazd trwa około 1 h.

Jeśli chcecie nadal zostać w Mediolanie to macie tutaj jeszcze wiele ciekawych rzeczy do zobaczenia.

 

Tydzień w Mediolanie

 

Lecco
Pobliskie Lecco

Tydzień w Mediolanie to w zasadzie takie małe wakacje w Mediolanie. Według nas na sam Mediolan wystarczy około 3 dni a do tego polecamy skoczyć do pobliskich miasteczek, nad jeziora Como, Maggiore i Garda. Dla fanów motoryzacji czeka tor Formuły 1 w Monza, a dla fanów piłki nożnej czekają stadiony AC Milan i Inter.

Spokojnie w tydzień zobaczycie wszystko co najważniejsze w atrakcjach Mediolanu, warto też pójść na zakupy w Mediolanie.

 

Ile dni na Mediolan?

 

My osobiście na Mediolan poświęcilibyśmy 2 – 3 dni, ale nie dlatego, że w Mediolanie nie ma więcej atrakcji – bo atrakcji będzie i na miesiąc zwiedzania! Wybralibyśmy 3 dni, ze względu na wielkomiejskość Mediolanu, tłumy i hałas. Jeśli nie męczą Was tłumy ludzi – możecie do Mediolanu spokojnie lecieć na tydzień. Zdecydowanie Warto zobaczyć Ostatnią Wieczerzę, Katedrę w Mediolanie, Cmentarz Monumentalny, Galerię Vittorio Emanuele II i Zamek Sforzów. Zdecydowanie bardziej zauroczyły nas miejscowości pod samym Mediolanem nadające się na półdniowe wypady z Mediolanu. Wieczorem możecie korzystać z uroków dużego miasta a w dzień podróżować po okolicy.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz