Czy na Samos są rekiny? Czy atakują Polaków? - BelSole

Czy na Samos są rekiny? Czy atakują Polaków?

Wybierając się na wakacje na greckiej wyspie Samos, każdy marzy o wakacyjnej sielance, wypełnionej gorącym piaskiem pod stopami, nieskończoną ilością promieni słońca oraz ciepłym, wygazowanym piwkiem. Atak rekina bezwzględnie byłby wydarzeniem, które mogłoby zepsuć nam idealny wypoczynek na Samos. Czy na Samos są rekiny? Czy na Samos rekiny podpływają do plaży, żeby atakować i zjadać turystów? Odpowiadamy!

 

Ataki rekinów na Samos

Uwaga! W wodach Morza Egejskiego, na którym leży wyspa Samos, pływają rekiny! Zdarza im się nawet atakować turystów! Czy jednak jest się czego obawiać?

W ciągu ostatnich 170 lat, w całej Grecji doszło tylko do kilkunastu ataków rekinów na człowieka. Nie obyło się również bez kilkunastu ofiar śmiertelnych. Jak widać, nie są to liczby, które mogłyby budzić niepokój. Szansa, że rekiny zaatakują nas na Samos jest skrajnie niska, niemalże zerowa. Warto jednak zachować ostrożność. Nie należy jednak martwić się na zapas, gdyż prawie na pewno na Samos nie spotkamy atakujących rekinów.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz