Czy na Zanzibar potrzebny jest paszport? Jakie dokumenty potrzebne na Zanzibar?  - BelSole

Czy na Zanzibar potrzebny jest paszport? Jakie dokumenty potrzebne na Zanzibar? 

Wyjazd do egzotycznego kraju często wiąże się z koniecznością spełnienia wielu formalności, a jedną z najważniejszych kwestii do rozważenia jest przygotowanie odpowiednich dokumentów upoważniających do wjazdu na teren konkretnego państwa. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, czy na Zanzibar jest potrzebny paszport. Jeśli interesuje Cię ta kwestia, koniecznie zapoznaj się z materiałem. Po jego lekturze nie będziesz miał wątpliwości na temat tego, jakie dokumenty są potrzebne do wjazdu na Zanzibar. 

Czy na Zanzibar potrzebny jest paszport? 

Sprawdzając, jakie dokumenty są potrzebne do wjazdu na Zanzibar, należy pamiętać o jednym. Ta rajska wyspa jest autonomiczną częścią Tanzanii, co sprawia, że obowiązuje tam polityka celna taka jak w całym tym kraju. Najważniejszą kwestią dla wielu turystów jest to, czy na Zanzibar potrzebny jest paszport. Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Do wjazdu na teren Zanzibaru upoważnia zarówno paszport, jak i paszport tymczasowy. Należy pamiętać jednak, że w obu tych wypadkach dokumenty muszą być ważne przez co najmniej 6 miesięcy od chwili zakończenia pobytu na terenie Tanzanii, a więc również na Zanzibarze. 

W kontekście tego, jakie dokumenty są potrzebne na Zanzibar, wielu osób może zapytać, jak przedstawia się sprawa z dowodem osobistym. Niestety, dokument ten nie upoważnia do wjazdu na Tanzanii i na Zanzibar. Warunkiem koniecznym wjazdu jest paszport lub paszport tymczasowy. 

 

Jakie dokumenty są potrzebne na Zanzibar? Czy potrzebna jest wiza? 

W kontekście tego, jakie dokumenty są potrzebne na Zanzibar, warto również przyjrzeć się zagadnieniu wizy. Jest ona wymagana dla wszystkich obywateli Polski, którzy planują odwiedzić Tanzanię, w tym również Zanzibar. Wizę można uzyskać na głównych przejściach granicznych (w tym na lotnisku na Zanzibarze) oraz przez internet. Koszt wizy turystycznej jednokrotnego wjazdu uzyskanej na przejściu granicznym i ważnej przez 90 dni to 50 USD. Na przejściach granicznych nie można uzyskać wizy wielokrotnego wjazdu.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz