Czy Paryż jest większy od Warszawy? Stolica Francji Paryż - czy ma więcej mieszkańców niż Warszawa?  - BelSole

Czy Paryż jest większy od Warszawy? Stolica Francji Paryż – czy ma więcej mieszkańców niż Warszawa? 

Paryż to jeden z najpopularniejszych punktów turystycznych na mapie świata, a w wyobraźni wielu osób jest to również ogromna metropolia. Polacy, którzy odwiedzają stolicę Francji, mogą zastanawiać się, czy Paryż jest większy od Warszawy. Jeżeli ten temat jest dla Was ciekawy, koniecznie zapoznajcie się z naszym materiałem. Sprawdzimy w nim również, czy Paryż ma więcej mieszkańców niż Warszawa.

Jak duży jest Paryż? Czy Paryż jest większy od Warszawy 

Zacznijmy od tego, jaka jest wielkość Paryża. Według oficjalnych danych, powierzchnia samego Paryża wynosi 105,40 km². Dla porównania, obszar Warszawy to 517,2km². Tak więc odpowiedź na pytanie, czy Paryż jest większy od Warszawy, może być zaskakująca dla wielu turystów – powierzchnia stolicy Polski jest niemal 5 razy większa niż najbardziej znane francuskie miasto. 

W kontekście wielkości Paryża warto jednak pamiętać, że stolica Francji jest częścią ogromnego ośrodka miejskiego. Tzw. aglomeracja paryska ma powierzchnię 12 012 km². Nie zmienia to faktu, że uwzględniając wyłącznie terytorium samych miast, Paryż jest znacznie mniejszy od Warszawy. 

Populacja Paryża. Czy Paryż ma więcej mieszkańców niż Warszawa? 

Udzieliliśmy już przeczącej odpowiedzi na pytanie, czy Paryż jest większy od Warszawy. Nie pozostaje nam zatem nic innego, niż sprawdzić populację Paryża i porównać ją z tą w stolicy Polski. 

Czy Paryż ma więcej mieszkańców niż Warszawa? Tym razem odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Według statystyk Paryż w 2022 roku miał około 2,18 mln mieszkańców, a w tym samym okresie Warszawę zamieszkiwało 1,79 mln osób. Widać więc, że gęstość zaludnienia w Paryżu jest znacznie wyższa niż w Warszawie, która mimo dużo większej powierzchni ma nieco mniej mieszkańców. W całej aglomeracji paryskiej mieszka około 11 mln osób. Z lektury naszego materiału dowiedziałeś się, czy Paryż jest większy od Warszawy. Wiesz już również, czy Paryż ma więcej mieszkańców niż Warszawa. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz