Czy w Paryżu jest morze? Stolica Francji Paryż, czy leży nad morzem? - BelSole

Czy w Paryżu jest morze? Stolica Francji Paryż, czy leży nad morzem?

Paryż to jeden z największych turystycznych ośrodków na świecie, a stolicę Francji każdego roku odwiedzają miliony osób. Przed jego najpopularniejszymi atrakcjami, takimi jak Luwr czy Wieża Eiffla o każdej porze roku ustawiają się długie kolejki zwiedzających. Wiele osób lubi jednak odpocząć od miejskiego zgiełku i poszukać relaksu na plaży. Dlatego w tym artykule odpowiemy na pytanie, czy w Paryżu jest morze. Przeczytajcie nasz materiał, by dowiedzieć się, czy Paryż leży nad morzem. 

Czy w Paryżu jest morze? 

Żeby nie przedłużać, od razu zacznijmy od odpowiedzi na fundamentalne pytanie – czy w Paryżu jest morze? Osoby orientujące się w geografii Europy nie będą miały problemu ze wskazaniem prawidłowej odpowiedzi, jednak formalnie rozstrzygnijmy tę kwestię. Paryż położony jest w północnej części Francji, jednak samo miasto nie jest znajduje się nad morzem. Jest to bez wątpienia zła wiadomość dla osób, które lubią urozmaicać swoje wakacyjne plany wypoczynkiem na plaży. Zatem, na pytanie czy w Paryżu jest morze, ostatecznie możemy odpowiedzieć przecząco. Jeżeli jesteście ciekawi, jak daleko od morza jest Paryż, koniecznie czytajcie dalej. 

Paryż – jak daleko jest od morza? W ile można dojechać z Paryża nad morze? 

Skoro już udzieliliśmy odpowiedzi na najważniejsze pytanie, tj. czy w Paryżu jest morze, przyjrzyjmy się temu, jaką trasę muszą pokonać turyści odwiedzający stolicę Francji, by zasiąść na plaży.

Paryż znajduje się w odległości około 170 kilometrów od północnego wybrzeża Francji, położonego nad kanałem La Manche, a pokonanie tego dystansu zajmuje około 2 godzin samochodem i 3 godzin, gdy zdecydujemy się na jazdę pociągiem. 

Znacznie dłuższa podróż czeka turystów, którzy chcą dostać się z Paryża na Lazurowe Wybrzeże, znajdujące się w południowej części Francji, nad Morzem Śródziemnym. Odległość między Paryżem a Niceą wynosi około 670 kilometrów, a podróż pociągiem trwa od 8 do 6 godzin. Nieco dłużej jedzie się tam autem. 

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz