Czy Tajlandia graniczy z Wietnamem? Czy Tajlandia sąsiaduje z Wietnamem? - BelSole

Czy Tajlandia graniczy z Wietnamem? Czy Tajlandia sąsiaduje z Wietnamem?

Wybierając się w podróż do odległej Azji południowo-wschodniej, często marzy nam się, żeby odwiedzić więcej niż jeden kraj. Najczęściej odwiedzanym przez turystów krajem tego regionu pozostaje Tajlandia. Wśród nich nie brakuje jednak takich, którzy chcieliby wyciągnąć jak najwięcej i odwiedzić również Wietnam. Zastanawiają się oni często czy Tajlandia i Wietnam graniczą ze sobą. Czy Tajlandia i Wietnam są sąsiadami?

Czy Wietnam graniczy z Tajlandią? Czy Tajlandia i Wietnam to sąsiedzi?

Wystarczy szybki rzut oka na mapę, żeby przekonać się, że Tajlandia nie sąsiaduje z Wietnamem, a Wietnam nie sąsiaduje z Tajlandią. Tajlandia i Wietnam nie graniczą ze sobą.

 

Z jakimi krajami graniczy Tajlandia? Z jakimi krajami sąsiaduje Tajlandia?

Tajlandia to państwo sąsiadujące z czterema innymi krajami. Kraje te to Laos i Kambodża na wschodzie, Malezja na południu oraz Mjanma (Birma) na zachodzie oraz północnym zachodzie.

 

Jak dostać się z Tajlandii do Wietnamu? Trasa z Tajlandii do Wietnamu

Aby dotrzeć z Tajlandii do Wietnamu drogą lądową, konieczny będzie przejazd przez Laos lub Kambodżę. Aby tego dokonać, możecie zdecydować się na podróż autobusem lub wynajętym samochodem.

Istnieje również możliwość skorzystania z połączeń lotniczych między Tajlandią a Wietnamem.  Z Bangkoku możecie bez przesiadek do Hanoi oraz Cho Chi Min. Lot trwa odrobinę poniżej 2 godzin.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz