Czy Tunezja jest w Schengen? Czy Tunezja należy do Schengen? - BelSole

Czy Tunezja jest w Schengen? Czy Tunezja należy do Schengen?

Od 1985 roku, układ z Schegen bardzo ułatwia podróżowanie między krajami będącymi jego sygnatariuszami. Dzięki Schengen omijają nas kontrole na granicach krajów należących do Strefy Schengen. Czy wśród tych krajów znajduje się również Tunezja? Czy Tunezja jest w strefie Schengen?

Tunezja a Schengen – czy są kontrole na granicy w Tunezji?

Obecnie do Schengen należą 22 państwa stowarzyszone w Unii Europejskiej, a także Islandia, Szwajcaria, Lichtenstein oraz Norwegia. Niestety, mamy kiepską wiadomość dla tysięcy Polaków podróżujących na wakacje do słonecznej Tunezji. Tunezja nie należy do Schengen. Tunezja nie podpisała układu z Schengen. W związku z tym, każdy przylatujący tam z Polski turysta przechodzi przez kontrolę paszportową. Kontrola paszportowa czeka nas niezależnie, czy do Turcji udamy się samolotem, samochodem czy drogą morską. Oznacza to, że konieczne będzie okazanie <link>odpowiedniego dokumentu podróży</link>. Sprawdzony może zostać również bagaż który przewozimy do Tunezji.

 

Czy Tunezja dołączy do Schengen? Kiedy Tunezja dołączy do Schengen?

Niestety, obecnie nie są prowadzone negocjacje dotyczące dołączenia Tunezji do Układu z Schengen. Nic nie wskazuje na to, żeby Tunezja w przewidywanej przyszłości miała dołączyć do Schengen. Dlatego więc planując wczasy w Tunezji trzeba więc zacisnąć zęby i przygotować się na wszelkie niedogodności związane z przekraczaniem granic.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz