Czy w Tunezji jest Zemsta Faraona? Zemsta Faraona w Tunezji - BelSole

Czy w Tunezji jest Zemsta Faraona? Zemsta Faraona w Tunezji

Jest piękne przedpołudnie. Właśnie wylądowaliście w pięknym, ciepłym kraju jakim jest Tunezja. Przed wami dwa tygodnie wymarzonych wakacji all inclusive. Słońce, plaża, ciepłe wygazowane piwo – zupełnie jak w niebie! Czy zemsta faraona może zepsuć ten idealny obraz wakacyjnego wypoczynku? Czy w Tunezji można złapać zemstę faraona?

Zemsta Faraona – co to takiego?

Zemsta Faraona to potoczna nazwa dolegliwości żołądkowo jelitowych dopadających Polaków i innych Europejczyków przyjeżdżających do krajów Afryki Północnej. Główne objawy obejmują biegunkę, wymioty i ogólne osłabienie. Zemsta Faraona wywoływana jest przez odmienną od tej z którą mamy na co dzień florę bakteryjną. Czy Zemsta Faraona grozi nam w Tunezji? Czy jest się czego bać?

 

Zemsta Faraona w Tunezji – czy w Tunezji można zachorować?

Niestety, również w Tunezji grozi nam złapanie Zemsty Faraona. Zemsta Faraona występuje w Tunezji. W związku z tym może się okazać, że znaczną część wakacji spędzimy w toalecie, gdyż jej objawy mogą utrzymywać się nawet do 7 dni!

 

Jak zapobiec Zemście Faraona w Tunezji?

Przede wszystkim trzymajmy się z dala od wody z kranu w jakiejkolwiek formie. To właśnie w ten sposób najłatwiej złapać Zemstę Faraona w Tunezji. Należy unikać również jedzenia surowego mięsa, owoców i warzyw. Czy stosowanie się do tych wskazówek zapewni pełne bezpieczeństwo przed zemstą faraona w Tunezji? Nie, ale na pewno pomoże zminimalizować ryzyko zachorowania!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz