Czy w Atenach jest plaża?

Jeśli chcecie lecieć lub jechać na wakacje do Aten, a ważne dla Was jest to czy w Atenach jest plaża, czy może pod Atenami lub blisko Aten jest plaża? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

Plaże w Atenach?

Nasza odpowiedź na to pytanie, czyli czy w Atenach jest plaża, będzie podzielona na część teoretyczną i praktyczną – ponieważ, jak to w życiu, odpowiedź nie jest łatwa. Zacznijmy od tego, że Ateny umiejscowione są na półwyspie Attyckim, jest to jeden z najbardziej zaludnionych obszarów tego rejonu. Domostwa i zabudowania ciągną się od wybrzeża do wybrzeża.

Same Ateny natomiast nie mają bezpośredniego dostępu do morza, więc nie może być w nich plaży i nie ma w Atenach plaży. Inną kwestią jest jednak to, że tak zwana aglomeracja ateńska i Wielkie Ateny, ciągnie się, aż do morza i ciężko rozróżnić granice miast pomiedzy. Cała aglomeracja liczy ponad 3,4 mln mieszkańców.

Przyjmując takie założenie, że wakacje spędzamy jednak w Wielkich Atenach i aglomeracji ateńskiej to wtedy macie dostęp do plaż bezpośrednio z miasta. Jest ich całkiem sporo, oczywiście nie należą one do najpiękniejszych plaż w Grecji jednak są! Najciekawsze jakie znajdziecie w okolicy to Kalamaki Beach, Freatida, Votsalakia. Warto jednak udać się za miasto lud podpłynąć na jedna z pięknych wysp greckich by zobaczyć prawdziwie rajskie plaże!

Zobacz także:

 

Dodaj komentarz