Czy w Berlinie jest metro? Czy w Berlinie jeździ metro? Berlin kolej - BelSole

Czy w Berlinie jest metro? Czy w Berlinie jeździ metro? Berlin kolej

Metro to jeden z najlepszych sposobów przemieszczania się po wielkich miastach. Kolej podziemna jest niezawodna, szybka oraz niedroga. Wielu czytelników wybierających się do stolicy Niemiec zastanawia się czy w Berlinie można jeździć metrem oraz ile linii metra jest w Berlinie.

 

Czy jest metro w Berlinie? Ile linii ma metro w Berlinie? Linie metra w berlińskim metrze

 Mamy świetną wiadomość dla wszystkich miłośników sprawnego przemieszczania się po mieście. W Berlinie jest metro. W Berlinie jeździ metro. Metro w Berlinie składa się aż z 9 linii, a ich łączna długość wynosi prawie 150 kilometrów! 80% tras linii metra w Berlinie przebiega pod ziemią. Linie metra w Berlinie oznaczone są literą U oraz numerami od 1 do 9.

 

Ile stacji ma metro w Berlinie? Ile jest stacji metra w Berlinie?

Berlińskie metro liczy sobie aż 173 stacje. Niektóre z nich, jak na przykład Hermannplatz czy Alexanderplatz to prawdziwe architektoniczne dzieła sztuki, które naprawdę warto zobaczyć na własne oczy.

 

Ile kosztuje bilet na metro w Berlinie? Ile kosztuje bilet ulgowy w Berlinie? Berlin metro cena biletu 2022 i 2023

W berlińskim metrze obowiązują bilety na komunikację miejską. Za normalny bilet na pojedynczy przejazd w jednej strefie zapłacimy 2 EUR. Cena biletu ulgowego to z kolei 1,50 EUR. Jeżeli planujecie intensywne zwiedzanie Berlina, polecamy Wam bilety 24 godzinne w cenie 8,80 EUR za bilet normalny oraz 5,60 EUR za bilet ulgowy. Jeżeli natomiast wybieracie się do Berlina większą paczką, warto pomyśleć o 24h bilecie grupowym na metro w Berlinie. Jego cena to 25,50 EUR, a podróżować może na nim do 5 osób.

 

Jak często jeździ metro w Berlinie? W jakich godzinach jeździ metro w Berlinie? Metro Berlin rozkład jazdy

Rozkład jazdy berlińskiego metra jest prosty i powszechnie znany. W godzinach szczytu metro w Berlinie jeździ co 2-5 minut. Poza godzinami szczytu przyjdzie nam poczekać nieco dłużej, nawet do 15 minut.

W tygodniu pociągi berlińskiego metra kursują od godziny 4 rano do 1 w nocy. W weekendy natomiast metro kursuje przez całą dobę.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz