Czy w Bośni i Hercegowinie jest bezpiecznie? Bezpieczeństwo 2022 - BelSole

Czy w Bośni i Hercegowinie jest bezpiecznie? Bezpieczeństwo 2022

Kwestie bezpieczeństwa, to jedna z najważniejszych rzeczy, o których myślimy przy planowaniu zagranicznych podróży. Często unikamy wyjazdów do krajów, w których łatwo może stać się nam jakaś krzywda. A jak to jest w przypadku Bośni i Hercegowiny? Czy Bośnia to bezpieczny kraj?

Bezpieczeństwo w Bośni i Hercegowinie

 

Spędziliśmy w Bośni i Hercegowinie sporo czasu i bez zawahania mówimy, że jest to naprawdę bezpieczny kraj. Co więcej, uważamy, że jest tam zdecydowanie bezpieczniej, niż w większości krajów Europy Zachodniej. Bośniacy to bardzo gościnny naród, ciekawy odwiedzających ich cudzoziemców. Nie napadają na nich, nie biją i nie okradają.

Mimo, że wojna w Bośni i Hercegowinie skończyła się stosunkowo niedawno, to obecnie w tym kraju nie pojawiają się żadne niepokoje. W Bośni i Hercegowinie jest po prostu bezpiecznie. Jest jednak kilka rzeczy, na które warto uważać.

 

Na co uważać w Bośni i Hercegowinie?

 

Czy w Bośni i Hercegowinie są miny przeciwpiechotne?

Po pierwsze: miny przeciwpiechotne. Odradzamy samotne szwędanie się po górach i lasach poza wyznaczonymi szlakami. Przypominamy, że w przypadku wybuchu miny przeciwpiechotnej, prawdopodobnie już nigdy nie będziemy chodzić piechotą.

Czy po Bośni i Hercegowinie bezpiecznie jeździ się samochodem?

Jeżeli po Bośni przemieszczamy się samochodem, w szczególności w górach, warto stosować się do określonych ograniczeń prędkości. Zakręty na górskich drogach lubią pojawiać się znikąd i być bardzo ostre. Zapoznajcie się koniecznie z zasadami ruchu drogowego w Bośni!.

Czy w Bośni można pić wodę z kranu?

Ostrzegamy również przed piciem wody z kranu w Bośni. Dla własnego dobra lepiej kupować wodę butelkowaną lub zabrać ze sobą butelkę z filtrem.

 

Czy w Bośni i Hercegowinie jest niebezpiecznie? Werdykt!

Bośnia i Hercegowina do bardzo bezpieczny kraj, w którym ciężko o niebezpieczne sytuacje. Zalecamy jednak do zastosowania się do rad przedstawionych w tym tekście, żeby z Bośni przywieźć same dobre wspomnienia!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz