Top 5: Jakie plaże są w Neum w Bośni i Hercegowinie? Lista plaż - BelSole

Top 5: Jakie plaże są w Neum w Bośni i Hercegowinie? Lista plaż

Bośnia i Hercegowina mają bardzo krótką linie brzegową, dlatego plaż w Bośni i Hercegowinie nie jest dużo, ale jakie są plaże w Neum? Czy w Bośni i Hercegowinie są plaże? Są, zobaczcie jakie! Oto lista najpiękniejszych i najlepszych plaż w Neum i Bośni i Hercegowinie.

Całe wybrzeże Bośni i Hercegowiny mierzy ledwie 20 km, dlatego ciężko o dobre plaże – wybraliśmy dla Was te najlepsze, co nie oznacza, że są one przez nas w pełni polecane. 

 

Plaża przy Neum Grand Hotel

 

plaża Neum Grand Hotel
Ze strony: https://www.hotel-neum.com/en/beach.php

To wąski ale całkiem długi kawałek plaży w centrum Neum. Prawie całkowicie zajęta jest przez parasole i leżaki Grand Hotelu – bo jest to plaża Hotelowa. Z Grand Hotelu możecie dostać się tutaj windą, jest raczej płytka z niezbędną infrastrukturą, przez leżaki, parasole, prysznice po przebieralnie. Codziennie na plaży organizowane są programy animacyjne dla dzieciaków.

 

Plaża w centrum Neum

 

plaża w Neum

Jaka jest ta plaża w Neum? To bardzo mała plaża na południe od tej przy Grand Hotelu – zazwyczaj mocno oblegana przez leżaki, więc może być ciężko leżeć przy samym brzegu, zwłaszcza, że miejsce jest ograniczone rozmiarem. Znajdziecie tutaj pełną infrastrukturę, piękną wodę i kamienisty brzeg.

 

Plaże przy Franje Tudmana

 

To dwie publiczne plaże w Neum połączone bulwarem – piękna szmaragdowa woda, mnóstwo leżaków i usług wokół. Plaże przy ulicy doktora Franje Tudmana znajdują się przy północnej części miasta, ta bliżej centrum jest przy Hotelu Sunce i Vapore Neum, a ta trochę oddalona przy Hotelu Zenit. Obie te plaże w Bośni i Hercegowinie są kamieniste.

Według jednego naszego czytelnika, czystość plaży pozostawia wiele do życzenia. Szkoda, zważywszy na ilość plaż jakie są do dyspozycji w Bośni i Hercegowinie

 

Dzika plaża przy Tanko Sedlo

 

To dzika plaża z restauracją i podstawowymi usługami na półwyspie pod Neum od jego południowej strony. Plaża jest kamienista z leżakami i parasolami, jest lekko na uboczu – co jest miłą odmianą po plażach w centrum Neum. Za 50 EUR możecie kupić specjalną butelkę wina wyciągniętą z dna morza.

 

Plaža Jazina

 

plaża jazina

Plaża Jazina to jedna z nielicznych plaż, nie znajdująca się w ścisłym centrum Neum. Ta położona w Bośni i Hercegowinie plaża  usytuowana jest na północnej części półwyspu pod Neum. Znajdziecie tutaj leżaki i podstawową obsługę. Nic ponadto.

 

Plaża przy Krajla Tomislava

 

To Plaża na południe od plaż Franje Tudmana, umiejscowiona przy małym cypelku z parkingiem. Obok znajdują się restauracje i obiekty z wypożyczalnią sprzętu. Plaża jest kamienista

 

Mapa plaż w Bośni i Hercegowinie

 

plaże w Bośni i Hercegowinie Neum

1) Plaża w centrum Neum 2) Plaża przy Neum Grand Hotel 3) Plaże przy Franje Tudmana  4) Plaże przy Franje Tudmana 5) Plaża przy Krajla Tomislava 6) Dzika plaża przy Tanko Sedlo 7) Plaža Jazina

 

Czy w Bośni i Hercegowinie są plaże? Jak widać są

 

Niektóre z plaż w Neum i Bośni i Hercegowinie są faktycznie urocze, czasami są pewne braki – głównie w czystości czy obsłudze, duża część z nich jest też oczywiście kamienista – o ile ciężko poprawić ostatni feler, tak pozostałe dwa co roku poprawiają się znacznie. Liczymy na to, że Bośnia i Hercegowina pomimo krótkiej linii brzegowej wykorzysta fakt posiadania pięknych plaż. Jeśli chcecie też podjechać na piękne plaże, spróbujcie zobaczyć najlepsze plaże w Czarnogórze i oczywiście plaże w Albanii – polecamy!

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz