Czy EKUZ działa w Bośni i Hercegowinie?

„Przezorny zawsze ubezpieczony” – to jedna z mądrości, którą od wieków wpajają swoim dzieciom rodzice. Ma ona zastosowanie również w czasie naszych zagranicznych podróży. Gdy podróżujemy po krajach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Szwajcarii, w razie nagłych kłopotów zdrowotnych, z pomocą przychodzi nam Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli popularny EKUZ. Czy jednak EKUZ jest ważny również w Bośni i Hercegowinie? Czy w Bośni jest honorowany EKUZ?

Czy można iść do lekarza w Bośni na EKUZ?

Działanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego w Bośni i Hercegowinie.

Na ogół w Bośni i Hercegowinie jest bezpiecznie. Niestety, w przypadku problemów ze zdrowiem w Bośni, EKUZ okaże się kompletnie bezużyteczny. EKUZ nie jest honorowany w Bośni. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest nieważna w Bośni.

Jak zastąpić EKUZ w czasie podróży do Bośni?

Najlepiej jest wykupić ubezpieczenie podróżne, które oferują chyba wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce. Koszt takiego ubezpieczenia jest symboliczny, ale w przypadku nagłego pogorszenia się stanu naszego zdrowia, pomoże ono w zaoszczędzeniu sporych kwot, które trzeba byłoby wydać na ewentualną wizytę u lekarza, hospitalizację lub transport zwłok do Polski.

Zobacz także:

Dodaj komentarz