Czy w Czarnogórze można pić wodę z kranu? - BelSole

Czy w Czarnogórze można pić wodę z kranu?

Woda butelkowana jest dość droga, dlatego większość z nas pije po prostu wodę z kranu. Jest to wygodne i ekologiczne. O tym, że nie wolno pić takiej wody w krajach egzotycznych wie prawie każdy. A jak jest w Europie? Czy w Czarnogórze można pić wodę z kranu? Jest czysta, czy zanieczyszczona?

Czy w Czarnogórze można pić wodę z kranu?

Latem w Czarnogórze na wybrzeżu temperatura może dochodzić nawet do 40 stopni. Przy takim upale picie wody jest konieczne. Najwygodniejszą i najtańszą opcja jest oczywiście kranówka. Tylko czy w Czarnogórze można pić wodę z kranu? Ogólnie mówiąc, woda pitna w tym kraju pochodzi z gór – więc jest czysta. Jedna trzeba pamiętać, że rurociągi mogą być przestarzałe, a to już wpływa na jakość płynu. 

Zasady picia wody z kranu

Pomimo tego, że woda najczęściej jest zdatna do picia, to naczelna zasada brzmi: zawsze wpierw zapytajcie się mieszkańców danego miasta – jaką piją. Wypytajcie obsługę hotelu albo kelnerkę w barze, ludzie w tym rekonie są niezwykle uprzejmi, więc szczerze Wam odpowiedzą. Jeśli decydujecie się na kranówkę – to napijcie się kilka łyków i odczekajcie tak z pół dnia. Gdy nie macie bólów brzucha ani biegunki, to znak, że woda jest dobra. Jak nie macie pewności, postarajcie się jednak kupić wodę butelkowaną. Ogólnie bez obaw, w Czarnogórze na ogół jest bezpiecznie, więc spokojnie możecie poprosić lokalsów o pomoc.

Przedmiotem, jaki rozwiązuje problemy, jest butelka ze specjalnym filtrem. Nie chodzi tu o zwykły bidon, ale przedmiot, który wykorzystuje nanotechnologię do uzdatniania wody. Najlepsze modele usuwają do 99,9% wirusów i bakterii z wody. Butelki takie nie są najtańszym gadżetem – kosztują ok. 150 PLN. Jednak wtedy mamy pewność, ze wody nam nie zabraknie.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz