Czy w Egipcie pada deszcz? Opady deszczu w Egipcie - BelSole

Czy w Egipcie pada deszcz? Opady deszczu w Egipcie

Egipt kojarzy się nam z pustyniami i gorącym klimatem, jednak czy w tym szaleństwie można znaleźć chwilę oddechu? Czy w Egipcie pada deszcze? Ile deszczu jest w Egipcie i jak wyglądają opady w Egipcie? Zobaczcie!

Ile pada w Egipcie i czy pada deszcz? W jakie miesiące pada deszcz w Egipcie? Czy może jest go więcej w zimie czy lecie? Otóż, zgodnie z Waszym wyobrażeniem w Egipcie faktycznie mało pada – jednak nie wszędzie. Na przykład na takim wybrzeżu, zwłaszcza na północy kraju, można spotkać zjawisko pogodowe jakim jest deszcz.

Deszcz i opady w Egipcie

Suma opadów w wybranych Egipskich miastach w porównaniu do takiej Warszawy.

Miasto Suma opadów roczna w mm
Alexandria 200 mm
Luksor 1 mm
Kair 55 mm

Warszawa posiada około 550 mm opadów rocznie, czyli prawie trzy razy tyle co najbardziej deszczowa Aleksandria.

Kiedy jest najwięcej deszczu w Egipcie? 'Pora deszczowa’ trwa od listopada do lutego i wtedy jest najwięcej deszczu na północy Egiptu. Jednak jeśli jedziecie w inne regiony kraju to ciężko będzie Wam doświadczyć deszczu, zwłaszcza w głębi kraju i na południu. Czy w Hurghadzie pada deszcz? Jest go bardzo mało. Parasol się Wam przyda, ale jednak w ochronie przed słońcem. Polecamy zobaczyć jak wygląda pogoda w Egipcie w grudniu i styczniu oraz lutym i marcu.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz