Prom z Sycylii na Maltę. Ile kosztuje bilet? Pozzallo, Katania i Valletta. Rozkład rejsów 2023 - BelSole

Prom z Sycylii na Maltę. Ile kosztuje bilet? Pozzallo, Katania i Valletta. Rozkład rejsów 2023

Prom z Sycylii na Maltę to świetny sposób na podróżowanie między tymi dwoma wyspami. Dowiecie się z tego artykułu skąd odpływa prom z Sycylii na Maltę, ile kosztuje bilet na prom z Sycylii i na Maltę oraz przedstawimy Wam rozkład rejsów w 2023 roku. Zapraszamy!

Jeśli macie ochotę połączyć w jedną wycieczkę te dwie cudowne wyspy, to prom będzie bardzo dobrym rozwiązaniem żeby to zrobić. Ba, da się nawet zrobić jednodniowy wypad z Sycylii na Maltę (i vice versa) w rozsądnych godzinach z porannym wypłynięciem i powrotem wieczorem. Żeby to jednak zrobić należy wypłynąć z odpowiednio portu – a jest tak, że prom z Sycylii na Maltę wyrusza z paru miejsc. Są to Pozallo (na południe od Syrakuz) i Katania. 

 

Prom z Pozzallo do Valletty

 

Prom z Pozzallo do Valletty płynie najkrócej ze wszystkich wymienionych tutaj promów. Jest to tylko około 1 h 45 min. Z Pozzallo prom wypływa z Porto di Pozzallo na zachód od centrum miasta, łatwo dostać się tutaj taksówką lub samochodem. Do Valletty prom przypływa do przystani Virtu Ferries w Marsie. Promy z Pozzallo są też promami samochodowymi. 

Pozzallo znajduje się na południe od Syrakuz.

Pozzallo Malta prom

Ile kosztuje rejs z Sycylii na Maltę?

Cena za pasażera za bilet na prom Sycylia (Pozzallo) do Malta (Valletta) kosztuje około 120 EUR za pasażera lub 260 EUR jeśli macie ze sobą samochód. Jest to bilet w DWIE strony. Bilety można kupić online lub w porcie.

ile kosztuje prom z Sycylii na Maltę
Przykładowe ceny ze strony directferries.com

Promy wypływają około 2 – 3 razy dziennie, w tym rano i wieczorem – więc jest to dobry pomysł na jedniodniówkę na Malcie z Sycylii i vice versa.

 

Prom z Katanii do Valletty

 

Kolejną trasą z Sycylii na Maltę jest rejs z Katanii do Valletty. Jest to dość intrygujący sposób na podróż, ponieważ jego częścią jest przejazd autobusem z Katanii do Pozzallo. Jest to podróż łączona. Prom ten oczywiście 'płynie’ zdecydowanie dłużej. Czas podróży z Katanii na Maltę to 4 h 45 min. Promy te 'wypływają’ średnio raz dziennie i nie odpływają codziennie. Bilet z Katanii do Valletty nie pozwala na zakup biletu z samochodem. Więc nie weźmiecie ze sobą wypożyczonego auta (o ile możecie je wziąć).

Cena za bilet na prom z Katanii na Maltę to około 130 EUR za osobę.  Bilety można kupić online lub w porcie

Prom z Sycylii na Maltę to świetny sposób na podróż między tymi dwoma wyspami. Jest szybki, wygodny i jest wiele rzeczy do zrobienia na pokładzie. Jeśli szukasz sposobu na podróżowanie między Sycylią a Maltą, rozważ skorzystanie z promu! Polecamy skorzystać z opcji podróży z Pozzallo jeśli macie możliwość. Jeśli macie chorobę morską, możecie mieć małe problemy przy wzburzonym morzu 😉

Czy można wziąć wypożyczony samochód na prom z Sycylii na Maltę?

Tak, może ze sobą zabrać wypożyczony samochód z jednej wyspy na drugą O ILE pozwala Wam na to firma wypożyczająca samochody! Sprawdzcie to w umowie.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz