Czy w Egipcie są pająki? Czy pająki z Egiptu są niebezpieczne dla ludzi?  - BelSole

Czy w Egipcie są pająki? Czy pająki z Egiptu są niebezpieczne dla ludzi? 

Pająki są często głównymi bohaterami ludzkich koszmarów. Niektóre pajęczaki cechują się nie tylko przerażającym wyglądem, ale mogą również być groźne dla człowieka. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób boi się tych stworzeń i nie chce ich oglądać – zwłaszcza podczas wakacyjnego odpoczynku. Czy w Egipcie są pająki? – to pytanie nurtuje wielu turystów odwiedzających ten kraj. 

 

Niebezpieczne fauna kraju nad Nilem. Czy w Egipcie są pająki? 

 

Przyroda Egiptu pełna jest niebezpieczeństw dla człowieka. W kraju faraonów żyją hipopotamy, krokodyle nilowe, jadowite węże czy groźne skorpiony. Czy w Egipcie są pająki? Osobom, które nie lubią tych stworzeń musimy przekazać smutną wiadomość. W Egipcie mieszka całkiem sporo pająków. Pospolite pająki z Egiptu można znaleźć w wielu budynkach, w tym również tańszych hotelach niższej klasy. Pająki w Egipcie można znaleźć również podczas wypraw na pustynię, rejsów na Nilu, czy wizyt w popularnych zabytkach, takich jak piramida Cheopsa i Dolina Królów.

 

Jakie pająki są w Egipcie. Czy pająki w Egipcie są groźne dla człowieka?

 

Skoro już wiemy, że w Egipcie są pająki, możemy bliżej przyjrzeć się występującym tam gatunkom. Jednym z najpowszechniejszych pająków w Egipcie są tzw. pająki pospolite. Te niewielkie stworzenia cechują się charakterystycznym, czerwonym odcieniem i zamieszkują 

duże skupiska ludzkie, takie jak Aleksandria czy Kair. Większe wrażenie robi z pewnością ptasznik czarny, który może dorastać nawet do 10 centymetrów. Duże wypukłe oczy,owłosione odnóża i intensywnie czarna barwa  sprawiają, że ten pająk z Egiptu może wywoływać ciarki. Nie stanowi on jednak zagrożenia dla człowieka, a jego rzadko odnotowywane ugryzienia kończą się co najwyżej lekkim bólem. 

Innym przykładem pająka mieszkającego w Egipcie jest znana na całym świecie czarna wdowa. Stworzenie ma około 10-15 mm średnicy, a gatunek ten znany jest z tego, że samice zabijają i pożerają samców. Czarna wdowa to przykład jadowitego pająka z Egiptu. Jednak rzadko gryzie ona ludzi, a jej ukąszenia najczęściej kończą się na bólu w miejscu kontaktu i obrzękiem w jego okolicy.

Czy pająki z Egiptu są groźne dla człowieka? Na szczęście, na to pytanie możemy odpowiedzieć przecząco. Chociaż część z nich wyglądają odstraszająco, nie stanowią one większego zagrożenia dla ludzi. Niektóre pająki z Egiptu, takie jak czarna wdowa, są jadowite, jednak produkują one zdecydowanie zbyt mało toksyn, by zagrozić człowiekowi. Ich ukąszenia prowadzą co najwyżej do uczucia dyskomfortu.  Inaczej ma się jednak sprawa z innymi przedstawicielami pajęczaków, a więc skorpionami. Zwierzęta te produkują wystarczającą ilość jadu, by zabić dorosłego człowieka.

Teraz już wiesz, czy w Egipcie są pająki. Zwierzęta te nie powinny jednak zakłócać Twojego wypoczynku – niektóre pająki z Egiptu są jadowite, ale rzadko atakują człowieka, a nawet gdy to nastąpi, ich ukąszenia zazwyczaj nie są groźne.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz