Czy w Finlandii jest Zorza Polarna? Kiedy jest? Gdzie jest?  - BelSole

Czy w Finlandii jest Zorza Polarna? Kiedy jest? Gdzie jest? 

Coraz większą popularnością cieszą się organizowane wycieczki, których celem jest obserwacja zórz polarnych. Nie można się temu dziwić – zjawisko to ma swój niepowtarzalny i magiczny klimat. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, czy w Finlandii jest zorza polarna. Przewodnik polecamy wszystkim, którzy są zainteresowani wycieczką do kraju ze stolicą w Helsinkach. Kiedy w Finlandii jest zorza polarna? Gdzie jest? Dowiecie się tego z naszego materiału. 

Zorza polarna w Finlandii, czy jest. Gdzie jest zorza polarna w Finlandii? 

Zacznijmy od odpowiedz na najważniejsze pytanie tego materiału – czy w Finlandii jest zorza polarna. Zjawisko to występuje w pobliżu bieguna północnego i południowego. Kraj ze stolicą w Helsinkach jest położony w stosunkowo niewielkiej odległości od tego pierwszego, co sprawia, że w Finlandii można obserwować zorzę polarną. 

Całkowicie zasadnym wydaje się więc zjawisko, gdzie w Finlandii jest zorza polarna. Osoby planujące jej obserwacje powinny udać się do położonej na północy kraju Laponii. Region ten jest nie tylko ojczyzną Świętego Mikołaja, ale również jednym z najlepszych punktów do podziwiania tego magicznego zjawiska. Szacuje się, że w pobliżu znajdującego się tam miasteczka Rovaniemi zorza polarna występuje przez niemal 200 dni w roku.

 

Kiedy jest zorza polarna w Finlandii?

Na koniec sprawdźmy jeszcze, kiedy jest zorza polarna w Finlandii. Większość przewodników podaje, że zjawisko to jest widoczne od września do marca, chociaż zdarzają się przypadki, gdy zorza polarna w Finlandii jest widoczna już w sierpniu, a jej ostatnie podrygi mają miejsce w kwietniu. Kiedy więc jest najlepszy czas na obserwacje zorzy polarnej w Finlandii? Bez wątpienia są to miesiące późnojesienne i zimowe, a więc okres między listopadem i lutym. W tym czasie występują tzw. noce polarne, co zwiększa częstotliwość występowania zórz polarnych. 

Teraz już wiesz, kiedy i gdzie jest zorza polarna w Finlandii. Uzbrojony w tę wiedzę możesz planować wyprawę. Jeżeli wyruszysz w okresie świątecznym, to pozdrów od nas Świętego Mikołaja!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz