Czy w Grecji obchodzi się Mikołajki? Czy Mikołaj odwiedza Helladę 6 grudnia? - BelSole

Czy w Grecji obchodzi się Mikołajki? Czy Mikołaj odwiedza Helladę 6 grudnia?

Chyba nie ma Świecie człowieka który nie lubi dostawać prezentów. Dlatego też co roku wiele osób niecierpliwie wyczekuje takich okazji jak urodziny, imieniny, Święta Bożego Narodzenia, trzynasta emerytura albo Mikołajki. Apropo tych ostatnich, bardzo wiele osób zastanawia się czy w Grecji obchodzi się Mikołajki? Czy Mikołaj odwiedza greckie dzieci wręczając im podarki 6 grudnia?

Jak się okazuje w Grecji nie ma zwyczaju obchodzenia Mikołajek. Słynąca z zamiłowania do zabawy grecka kultura nie przyjęła Mikołajek. Greckie dzieci muszą czekać na prezenty aż do Sylwestra, kiedy to podarki przynosi im Agios Vasilis, czyli Święty Bazyli. Jeżeli planujecie więc wizytę w kraju Homera 6 grudnia, czyli w Mikołajki, możecie zapomnieć o prezentach od sympatycznego świętego w czerwonym wdzianku.

Podsumowując powyższe informacje, w Grecji nie obchodzi się Mikołajek i nie ma tam zwyczaju wręczania prezentów z tej okazji.

Rozczarowani brakiem prezentów:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz