Czy W Hiszpanii obchodzi się Mikołajki? Czy 6 grudnia w Hiszpanii wręcza się prezenty? - BelSole

Czy W Hiszpanii obchodzi się Mikołajki? Czy 6 grudnia w Hiszpanii wręcza się prezenty?

6 grudnia, czyli Mikołajki, to dzień gdy Święty Mikołaj zaprzęga swe sanie w renifery i z determinacją porównywalną tylko do uchodźców niszczących ogrodzenie na granicy polsko-białoruskiej rusza w świat aby grzeczne dzieci obdarować prezentami, a niegrzecznym wręczyć rózgę. Czy dociera jednak również do Hiszpanii? Czy Hiszpanie obchodzą Mikołajki i wręczają sobie prezenty 6 grudnia?

Jak się okazuje, Mikołajki nie są obchodzone w Hiszpanii. 6 grudnia nie jest szczególnym dniem w kraju położonym na półwyspie Iberyjskim. Nie wręcza się wtedy prezentów ani nie składa życzeń z okazji Mikołajek. W Hiszpanii, zamiast w Mikołajki, prezenty wręcza się 6 stycznia w Święto Ofiarowania Pańskiego, powszechnie znanego jako Trzech Króli – Reyes Magos. Tradycja ta upamiętnia dary wręczone nowo narodzonemu Mesjaszowi przez Mędrców ze Wschodu.

 

Podsumowując, jeżeli spędzamy 6 grudnia w Hiszpanii, np. w Madrycie lub Barcelonie, nie otrzymamy prezentu ani życzeń z okazji Mikołajek.

Rozczarowani brakiem prezentów:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz