Czy we Włoszech obchodzi się Mikołajki? Kiedy są Mikołajki we Włoszech?

Grudzień to ulubiony miesiąc dla wielu Polaków. To właśnie w tym czasie przypadają urodziny Adama Małysza, Święta Bożego Narodzenia i Sylwester. Jakby okazji do świętowania było mało, również w tym miesiącu, a konkretnie 6 grudnia wypadają Mikołajki. Powszechnie zadawanym pytaniem jest „czy we Włoszech obchodzi się Mikołajki?” W tym artykule znajdziecie odpowiedź na to ciekawe pytanie.

Dla wielu naszych czytelników może okazać się zaskoczeniem, że w katolickich Włoszech nie obchodzi się Mikołajek! 6 grudnia jest dla Włochów normalnym dniem, a niegrzecznym dzieciom nie grozi wtedy dostanie rózgi. Zamiast tego Włosi wręczają sobie prezenty 13 grudnia, czyli w dniu wspomnienia św. Łucji oraz rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Poczytajcie więcej o Świętach i zwyczajach we Włoszech.

Jak wynika z powyższych informacji, Mikołajki nie są zwyczajem który przyjął się w słonecznej Italii. Jeżeli więc zamierzacie spędzić 6 grudnia na Półwyspie Apenińskim, możecie rozczarować się brakiem prezentów, nawet mimo tego, że byliście grzeczni przez cały rok.

Swoją drogą ten Mikołaj w zdjęciu powyżej to prawdziwy Święty Mikołaj z Włoch, z Bari 🙂 

Rozczarowani brakiem prezentów:

Dodaj komentarz