Czy w Turcji są rekiny? ataki rekinów? - BelSole

Czy w Turcji są rekiny? ataki rekinów?

Wakacje w Turcji? Boicie się iść na plaże i frasuje Was myśl czy w Turcji są rekiny lub czy były ataki rekinów w Turcji? Czy Antalya jest bezpieczna jeśli chodzi o rekiny? Oto przewodnik po rekinach na wybrzeżu Turcji

Rekiny potrafią być przerażające i groźne, jednak czy są groźne dla turystów w Turcji? W Morzu Śródziemnym żyje ponad 45 gatunków rekinów, o większości pisaliśmy już w przypadku rekinów wokół Grecji. Turcja leży niedaleko Grecji więc i gatunki rekinów są tam podobne, różnicą jest jednak sąsiedztwo Morza Czarnego na północy Turcji. Temperatura Morza Śródziemnego także sprzyja występowaniu tych pięknych zwierzaków.

Jakie gatunki rekinów spotkacie w okolicach Turcji? Żarłacze białe, Rekiny piaskowe, rekinki psie, żarłacze brunatne i wiele innych. Nie musicie się jednak obawiać, ataków rekinów w Turcji jest bardzo mało – od ponad 100 lat zanotowano ich ledwie paręnaście. Większość z nich zanotowano na Morzu Marmara pomiędzy Morzem Śródziemnym a Morzem Czarnym. Tylko dwa zakończyły się śmiertelnie – więc porównując tą liczbę do ilości turystów i plażowiczów w Turcji, pewnie bardziej będzie prawdopodobna wygrana w lotka niż śmiertelny atak rekina w Turcji.

W tureckich wodach i na plażach możecie bezpiecznie się kąpać, uważajcie na inne niebezpieczne zwierzaki jak meduzy czy jeżowce. 

Pora dnia w której rekiny polują, także nie zgrywa się z plażowaniem turystów – żer zazwyczaj trwa po zachodzie słońca i zaraz przed świtem.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz