Czy w Grecji sklepy są otwarte w niedzielę? Aktualizacja 2021 - BelSole

Czy w Grecji sklepy są otwarte w niedzielę? Aktualizacja 2021

Pewnie dziś jeszcze pamiętacie jak można było robić zakupy w Polsce w niedzielę, dziś już nie mamy takiej możliwości. Jak wygląda ta kwestia w innych krajach? Czy w Grecji można robić zakupy w niedzielę? Czy sklepy w niedziele w Grecji są otwarte czy może zamknięte w 2021? Zapraszamy do artykułu.

Czy w niedzielę można robić zakupy w Grecji?

Odpowiedź na to czy można zrobić zakupy w niedzielę w Grecji nie jest do końca oczywista. Wiele zależy gdzie będziecie i jaki sklep będziecie chcieli odwiedzić, Grecja to dość religijny kraj – gdzie religia ma wpływ na codzienne życie. Czy ma wpływ na zakupy w niedzielę w 2021?  Biskup miasta Pireus stwierdził, że niedzielne zakupy jako akt wojny z kościołem. Sklepikarze więc nie mają łatwo. Jeśli chodzi o to czy sklepy w niedziele w Grecji są otwarte, to na ogół są zamknięte. Otwarte znajdziecie markety, część mniejszych sklepów w dużych miastach. Inaczej sprawa się ma na przykład ze sklepami z ubraniami, pojedynczymi marketami, nawet na głównych deptakach – w głównej mierze są one pozamykane w niedziele. Jeśli będziecie blisko Albanii zawsze możecie wybrać się promem z Korfu do Sarandy i zrobić zakupy w Albanii.

Ilość otwartych sklepów determinuje także miasto w jakim jesteście – w Pireusie dla przykładu sklepów otwartych będzie mniej w niedzielę. Ogólna zasada jest taka, że zrobicie zakupy dla przykładu w markecie ale ciężko będzie Wam znaleźć inne punkty handlowe w niedzielę. Pojedyncze sklepy takie jak Lidl, także często są zamknięte w niedzielę – jednak to zależy od sklepu. Do tego część ze sklepów i nawet kawiarni zamyka się wcześniej w niedzielę w Grecji. Dlatego jeśli chodzi o zakupy w Grecji, lepiej je zaplanować na inny dzień. Zobaczcie też jakie dni i święta w Grecji są wolne od pracy.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz