Czy w Turcji jest Uber? Czy w Stambule, Antalya? - BelSole

Czy w Turcji jest Uber? Czy w Stambule, Antalya?

Jedziecie na wakacje do Turcji, chcecie wrócić po imprezie do hotelu i zastanawiacie się czy w Turcji jest Uber? Czy w Istambule lub Antalya jeżdżą auta z charakterystycznym U w logo? Odpowiedź na pytanie o Uber w Turcji nie jest oczywista.

Uber w Turcji

Nie ma to jak powrót tanim transportem po imprezie lub zwiedzaniu, na świecie Uber jest w wielu miastach, trochę inaczej niestety jest w Turcji, gdzie rząd i miasta mocno limitują firmy przewozowe.

Uber jest dostępny na części terytorium Turcji, jednak jest mocno ograniczony w swoim działaniu. Taksówki Ubera znajdziecie na przykład w Stambule – gdzie kierowcy Uberów muszą być taksówkarzami i muszą posiadać odpowiednie samochody z odpowiednią kolorystyką. Transport Uberem w Stambule nie różni się w zasadzie niczym od normalnej taksówki na mieście – zwłaszcza, że stawki są regulowane przez regiony.

Uber w Turcji nie jest dostępny w Antalya, Izmirze czy innych popularnych kurortach na Riwierze tureckiej, jest dostępny w dwóch miastach w Stambule i Ankarze. Więcej o transporcie w Turcji przeczytacie w artykule o cenach w Turcji.

Jakie zamienniki aplikacji dla Ubera wybrać w Turcji? Spróbujcie BiTaksi i iTaksi. Lyft nie jest dostępny w Turcji aktualnie. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz