Czy w Izraelu jest bezpiecznie? Czego nie robić w Izraelu? Bezpieczeństwo Izrael 2023 - BelSole

Czy w Izraelu jest bezpiecznie? Czego nie robić w Izraelu? Bezpieczeństwo Izrael 2023

Izrael jest bardzo atrakcyjnym kierunkiem dla wielu turystów. Piękne zabytki oraz malownicze plaże przyciągają wielu zagranicznych gości. W kontekście sytuacji panującej w tym kraju, wiele osób zastanawia się, czy w Izraelu jest bezpiecznie. W tym materiale spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie, a także doradzimy turystom, czego nie robić w Izraelu. Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie w Izraelu w 2023 roku. 

 

Bezpieczeństwo Izrael 2023

 

Bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy Izraelu jest bezpiecznie w 2023 roku. Kraj ten znajduje się w regionie o bardzo dużym napięciu politycznym. Na poziom bezpieczeństwa w Izraelu w 2023 roku wpływają konflikty z krajami sąsiednimi, w tym przede wszystkim z Libanem i Syrią. Co więcej, światowe media regularnie donoszą o kolejnych konfliktach w Palestynie między wyznawcami judaizmu i islamu. Na stronie gov. pl widnieje informacja, że Izrael jest krajem zagrożonym terroryzmem i  ostrzałem rakietowym.

Na bezpieczeństwo w Izraelu w 2023 roku wpływa też niestabilna sytuacja polityczna. Od początku roku w Izraelu trwają masowe protesty społeczne skierowane przeciwko skrajnie prawicowemu rządowi. Na ulicach większych miast regularnie odbywają się zrzeszające setki tysięcy ludzi demonstracje. Na bezpieczeństwo w Izraelu w 2023 roku zwróciło też uwagę Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które pod koniec stycznia wydało ostrzeżenie przed możliwością wystąpienia tam zamieszek i aktów przemocy. 

Wiele zagranicznych portali na pytanie “Czy w Izraelu jest bezpiecznie” odpowiada przecząco. Dobrym przykładem tego stanu rzeczy jest ranking Global Peace Index, który każdego roku tworzy zestawienie najbezpieczniejszych krajów świata. W 2022 roku Izrael zajął bardzo niskie 135 miejsce na 163 sklasyfikowana państwa.. 

Sporo podróżników jest jednak innego zdania i twierdząco odpowiada na pytanie, czy w Izraelu jest bezpiecznie. Wiele osób zwraca uwagę na niski poziom poziom przestępczości ulicznej w tym kraju, co wynika ze sprawnego działania służb. Na bezpieczeństwo w Izraelu w 2023 roku wpływa również fakt, że miejscowa ludność jest przyjaźnie nastawiona do zagranicznych turystów. Tak odmienne perspektywy sprawiają, że ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy w Izraelu jest bezpiecznie. 

 

Bezpieczeństwo w Izraelu w 2023 roku

 

Istnieje kilka zasad, których warto przestrzegać, by zwiększyć swoje bezpieczeństwo w Izraelu. Listę tego, czego nie robić w Izraelu, otwiera pobyt na terenach o niestabilnej sytuacji politycznej. Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradza podróże do obszarów granicznych ze Strefą Gazy, a także Libanem i Syrią. 

Odpowiadając na pytanie, czy w Izraelu jest bezpiecznie, należy pamiętać, że kraj ten jest istnym tyglem religijnym, w którym żyją przedstawiciele kilku wyznań, wśród których dominują judaizm i islam. Spora część przedstawicieli tych religii jest dosyć ortodoksyjna, a wiele miejsc kultu ma ściśle określone zasady. Czego nie robić w Izraelu, by nie sprowokować lokalnej ludności? Jedną z tych rzeczy jest bez wątpienia nieodpowiedni strój. Pamiętaj, by odwiedzając miejsca kultu stosować się do panujących tam zasad, tj. zakrywać ramiona i kolana. 

Podpowiedzi na temat tego, czego nie robić w Izraelu udziela również Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jak czytamy w jego komunikacie, wybierając się na izraelskie plaże, należy kąpać się wyłącznie w strefach do tego wyznaczonych. Unikać trzeba przede wszystkim stref oznaczonych czarnymi flagami. Latem na izraelskim wybrzeżu występują meduzy, a kontakt z nimi może prowadzić do bolesnych poparzeń i innych problemów zdrowotnych. 

Mamy nadzieję, że po lekturze naszego artykułu jesteś w stanie wyrobić własną opinię na temat tego, czy w Izraelu jest bezpiecznie. Liczymy na to, że nasza lista czego nie robić w Izraelu, pozwoli Ci uniknąć groźnych sytuacji. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz