Jaka jest waluta w Izraelu? Izrael - pieniądze, jakie warto zabrać ze sobą odwiedzając ten kraj - BelSole

Jaka jest waluta w Izraelu? Izrael – pieniądze, jakie warto zabrać ze sobą odwiedzając ten kraj

Istotnym elementem przygotowania do wakacyjnego wyjazdu jest wybór odpowiedniej metody płatności w czasie pobytu. Z tego powodu wielu turystów zastanawia się, jaka jest waluta w Izraelu. W naszym artykule znajdziecie wskazówki, jak płacić w Izraelu, a także przekażemy Wam najważniejsze informacje na temat pieniędzy w Izraelu. 

 

Jaka jest waluta w Izraelu? 

 

Zacznijmy od odpowiedzi na najważniejsze pytanie – jaka jest waluta w Izraelu? Wpisując w wyszukiwarkę frazę “Izrael pieniądze”, łatwo znajdziemy informację, że w tym kraju używa się nowych szekli. Pieniądze w Izraelu dzielą się na 4 banknoty o wartości 20, 50, 100 i 200 szekli, a także monety jedno, dwu,  pięcio i dziesięcio szeklowe.  Mniejszym nominałem są agory – 1 szekel to 100 agor. 

Skoro już wiesz, jaka jest waluta w Izraelu, sprawdźmy, jej aktualny kurs. Według notowań z 20 marca, 1 nowy szekel jest wart 1,23 złotego, 0, 26 euro oraz 0,27 dolarów amerykańskich. 

 

Izrael – pieniądze. O czym pamiętać? 

 

Gdy już odpowiedzieliśmy na pytanie, jaka jest waluta w Izraelu, przejdźmy do praktycznych porad odnośnie płatności w tym kraju. Zacznijmy od kwestii tego, jakie pieniądze zabrać do Izraela. Szekle możemy znaleźć w niektórych polskich kantorach. Innymi pieniędzmi, jakie warto wziąć do Izraela są dolary, które powszechnie wymienia się na szekle w kantorach, hotelach i lotniskach. 

W Izraelu można również płacić kartą. Forma ta jest ogólnodostępna w większych miastach i popularnych ośrodkach turystycznych. W mniejszych miejscowościach lub na lokalnych targach jest ona jednak niemożliwa, dlatego warto zaopatrzyć się w zapas gotówki. Należy pamiętać, że standardowe karty płatnicze będą przeliczać złotówki na szekle po niekorzystnym kursie, dlatego odwiedzając Izrael warto wybrać kartę wielowalutową.Teraz już wiesz, jaka jest waluta w Izraelu oraz czym można płacić w Izraelu.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz