Czy w Izraelu są rekiny? Ataki rekinów, Izrael  - BelSole

Czy w Izraelu są rekiny? Ataki rekinów, Izrael 

Czy w Izraelu są rekiny? To pytanie zadaje sobie wiele osób odwiedzających ten kraj. Stworzony przez popkulturę oraz szukające sensacji media obraz “żarłaczy ludojadów” sprawił, że wiele osób śmiertelnie boi się spotkania z tymi stworzeniami. Z tego powodu sprawdzimy, czy w Izraelu są rekiny oraz czy często dochodzi do ataków rekinów na ludzi w Izraelu.

 

Czy w Izraelu są rekiny? 

 

Zacznijmy od tego, że Izrael ma dostęp do Morza Śródziemnego i Czerwonego. W obu tych zbiornikach występuje po kilkadziesiąt gatunków rekinów. Zatem, czy w Izraelu są rekiny? Na to pytanie możemy odpowiedzieć twierdząco. 

Zaniepokojonych możemy jednak uspokoić. Większość potencjalnie groźnych dla ludzi. gatunków tych ryb żyje na pełnym morzu, daleko od popularnych obiektów turystycznych. W Izraelu są więc rekiny, jednak w zdecydowanej większości przypadków nie podpływają blisko brzegu. 

Wyjątkiem od tej reguły są wody w pobliżu miasta Hadara. Znajdująca się tam elektrownia ogrzewa przybrzeżną wodę, co sprawia, że w okresie od listopada do kwietnia obserwowane są tam liczące kilkadziesiąt osobników grupy rekinów piaskowych i żarłaczy ciemnoskórych. 

 

Ataki rekinów – Izrael

 

Skoro już odpowiedzieliśmy na pytanie, czy w Izraelu są rekiny, przyjrzymy się kwestii, która najbardziej niepokoi turystów – czy rekiny atakują ludzi w Izraelu. Tutaj możemy uspokoić. Do ataków rekinów w Izraelu dochodzi sporadycznie. Strona Shark Attack Data informuje o zaledwie trzech atakach rekinów na ludzi w Izraelu. Żaden z nich nie był śmiertelny, a ostatni taki incydent wydarzył się prawie 50 lat temu. Nieco częściej dochodzi do ataków rekinów innych krajach regionu, takich jak Egipt, jednak nadal są one rzadkością. 

Teraz już wiesz, czy w Izraelu są rekiny. Mamy nadzieję, że nasz materiał uspokoił Twoje obawy na temat wakacji w tym kraju, ponieważ ataki rekinów w Izraelu praktycznie nie występują.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz