Czy w Izraelu są pająki? Pająki w Izraelu, czy są jadowite i groźne? - BelSole

Czy w Izraelu są pająki? Pająki w Izraelu, czy są jadowite i groźne?

Wiele osób odczuwa lęk przed pająkami. Na zwierzęta te patrzy się z niechęcią, a ich widok z pewnością jest szczególnie niepożądany w trakcie wakacji. Z tego powodu wielu turystów zastanawia się, czy w Izraelu są pająki. W naszym artykule odpowiemy na to pytanie. 

Czy w Izraelu są pająki? Co trzeba wiedzieć o pająkach w Izraelu? 

Zacznijmy od odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytanie – czy w Izraelu są pająk? Jeżeli planujecie urlop w tym kraju i nie lubicie tych zwierząt, to mamy dla Was złą wiadomość – w Izraelu są pająki, co więcej jest ich tam całkiem sporo. Śródziemnomorski klimat sprzyja występowaniu tych zwierząt.

Pająki w Izraelu są powszechnie spotykane, a ich różnorodność jest duża. Odwiedzając ten kraj możesz natknąć się na niewielkie pająki podobne do tych znanych z polskich domów, jak również na bardziej egzotyczne i większe owady, łącznie z 5 centymetrowymi tarantulami. W domach i hotelach, na pustyniach, a także chłodniejszych  lasach – niemal wszędzie w Izraelu są pająki. 

 

Czy pająki w Izraelu są groźne dla człowieka? Czy w Izraelu są pająki jadowite?

Skoro już wiemy, że w Izraelu są pająki, sprawdźmy, czy mogą one być groźne dla człowieka. Na szczęście zdecydowana większość pająków w Izraelu nie atakuje ludzi, a nawet gdy już do tego dochodzi, ich ugryzienia nie są bolesne i niebezpieczne. W Izraelu są jednak jadowite pająki, na które należy uważać. 

Najgroźniejszym jadowitym pająkiem w Izraelu jest śródziemnomorski pustelnik. Gatunek ten ma rozmiary około 7mm długości i charakteryzują się długimi odnóżami. Wstrzykiwany przez niego jad może prowadzić do martwicy tkanek, a także gorączki czy wymiotów. Niestety, mieszkają one blisko ludzi, osiedlając się w ciemnych szczelinach izraelskich piwnic. Drugim jadowitym pająkiem w Izraelu jest fałszywa czarna wdowa. Jej ukąszenie może prowadzić do występowania dreszczy, pęcherzy czy gorączki. W przypadku ukąszenia przez te pająki w Izraelu, warto skontaktować się z lekarzem.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz