Czy Albania jest w Europie? Czy Albania leży w Azji? Gdzie leży Albania? - BelSole

Czy Albania jest w Europie? Czy Albania leży w Azji? Gdzie leży Albania?

Każdego roku coraz więcej Polaków odwiedza Albanię. Kraj ten zyskuje sympatię ze względu na swoje malownicze krajobrazy i przyjazny klimat. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy Albania jest w Europie. Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule. 

Czy Albania jest w Europie? Gdzie leży Albania? 

Zacznijmy od odpowiedzi na fundamentalne pytanie – czy Albania jest w Europie? Odpowiedź jest oczywiście twierdząca. Albania leży w południowo-wschodniej Europie, a konkretnie na Półwyspie Bałkańskim. Kraj ten graniczy z Czarnogórą, Grecją, Kosowem i Macedonią. 

Skoro już wiemy, czy Albania jest w Europie, możemy rozważyć, dlaczego kraj ten jest tak popularny wśród polskich turystów. Jedną z najważniejszych kwestii jest tutaj malowniczy krajobraz. Położenie geograficzne Albanii sprawia, że w kraju tym panują idealne warunki na wakacyjny wyjazd. Zachodnia część Albanii leży nad Morzem Adriatyckim, z kolei południowe skraje tego państwa mają dostęp do morza Jońskiego.  

 

Czy Albania jest w Europie? Klimat Albanii – najważniejsze informacje dla turystów

Wiesz już, czy Albania leży w Europie, a konkretnie w jej południowo-wschodniej części. Położenie Albanii na Półwyspie Bałkańskim pełni kluczową rolę w kontekście występujących tam warunków atmosferycznych. 

W Albanii panuje bowiem klimat śródziemnomorski. W praktyce oznacza to, że w Albanii, zwłaszcza w okresie letnim, warunki sprzyjają turystyce i wypoczynkowi nad malowniczymi plażami. Najlepszym czasem na odwiedziny w tym kraju jest okres letni, a zwłaszcza miesiąca od czerwca do sierpnia. Panuje wtedy słoneczna pogoda, z temperaturami regularnie przekraczającymi 30 st. C, a opady deszczu są wielką rzadkością. Piękna pogoda, malownicze krajobrazy i stosunkowo niskie ceny pobytu sprawiają, że Albania jest doceniana przez coraz większe grono turystów. 

Skoro już wiesz, czy w Albania jest w Europie i jaki panuje w niej klimat, możesz spokojnie przystąpić do planowania swoich wakacji. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz