Ile kosztuje taxi na Malcie? Bolt, eCabs czy Uber? Taksówki Malta. Jak poruszać się po Malcie? - BelSole

Ile kosztuje taxi na Malcie? Bolt, eCabs czy Uber? Taksówki Malta. Jak poruszać się po Malcie?

Wybieracie się na krótki wyjazd na Maltę, nie chcecie brać samochodu i zastanawiacie się jak poruszać się po Malcie? Czy lepszy jest autobus czy może taksówka na Malcie? Czy taxi na Malcie jest tanie oraz ile kosztuje? Zobaczcie czy warto jeździć jedną z aplikacji Uber, Bolt czy eCabs z taksówkami na Malcie. Zapraszamy!

 

Ile kosztuje Taxi na Malcie?

 

Taksówki na Malcie
Ceny taksówek na Malcie w aplikacji eCabs

Zacznijmy od tego, że taksówki na Malcie nie są wcale tak drogie na jakie się wydają – ba, potrafią czasami kosztować podobnie ile kosztuje autobus.

Za przejazd z aplikacją eCabs pomiędzy lotniskiem na Malcie a Valletą zapłacicie w opcji economy tylko 9,40 EUR – w przypadku autobusu, bilet kosztuje 2 EUR (bez zniżkowej karty). Oznacza to tylko tyle, że za dwie osoby zapłacicie tylko 5,40 EUR więcej za przejazd taksówką w wybrane miejsce do Valletty, a w cztery osoby tylko 1,4 EUR więcej.

Za przejazd z Mdina do Marsaxlokk zapłacicie około 20 EUR. Jednak pamiętajcie, że przejedziecie kawał wyspy w około 25 min taksówką. Podobny przejazd autobusem może zająć od 1 h do 2 h w zależności od tego czy autobus przyjedzie lub nie będzie przepełniony. 

 

Kiedy wybrać taksówkę kiedy autobus?

 

Będzie to dość subiektywna opinia i musicie sobie sami w większości przypadków odpowiedzieć na temat co wolicie wybrać. Na pewno jeśli nie chcecie wydać dużo pieniędzy należy wybrać autobus, jeśli jednak zależy Wam na czasie, w większości przypadków lepsze będzie taxi. Według nas oto przypadki kiedy należy wybrać taxi:

Kiedy wybrać Taxi na Malcie?

  • Jeśli jedziecie na krótki wyjazd i nie chcecie marnować czasu na przesiadki autobusowe, wybierzcie taksówki na Malcie
  • Kiedy chcecie na 100% zdążyć na lotnisko lub w inne miejsce
  • Kiedy po drodze macie 1/2 nawet 3 przesiadki, warto przemyśleć Taxi – często autobusy nie jeżdżą na czas
  • Kiedy jesteście w grupie 4 osób

Plusem taksówki jest niewątpliwie dostępność i niezawodność, na lotnisku i w centrum wyspy zwłaszcza jest ich pełno.

Kiedy warto wybrać autobus na Malcie?

  • Kiedy się nie śpieszycie
  • Kiedy do pokonania macie krótką trasę i jesteście blisko stacji początkowej i się nie śpieszycie
  • Kiedy nie chcecie wydać więcej pieniędzy 

Kupcie sobie kartę Tallinja na przejazdy autobusowe, będą jeszcze tańsze!

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz