Czy w Katanii jest bezpiecznie? Katania bezpieczeństwo - BelSole

Czy w Katanii jest bezpiecznie? Katania bezpieczeństwo

Tematowi bezpieczeństwa na Sycylii poświęciliśmy już wiele materiałów ale jeszcze nie skupiliśmy się na bezpieczeństwie w Katanii. Czy Katania jest bezpieczna równie jak Palermo?

Wiele wspominaliśmy już na Belsole.pl o tym, że wyjazdy na Sycylię nie różnią się niczym od wyjazdów w dowolne inne miejsce na Ziemi, a właściwie są znacznie bardziej bezpieczne od wyjazdu nawet w niektóre miejsca w Europie. Na Sycylii nie ma co obawiać się mafii czy zbyt wielkiej liczby imigrantów. Podobnie jest w Katanii.

Katania to miejsce bezpiecznie zarówno na samotny wyjazd jak i na wycieczkę z dziećmi. Oczywiście należy uważać na kilka rzeczy, które mogą się przydarzyć w turystycznej miejscowości. W Katanii warto zwrócić uwagę na kieszonkowców, zwłaszcza w środkach komunikacji publicznej.

Idąc ulicami lepiej dobrze pilnować torebki bowiem kradzieże torebek zdarzają się i popełniane są przez osoby jadące na skuterach lub motocyklach. Torebki nie niesiemy „od ulicy” tylko od strony budynków, już samo to sprawia, że stajemy się znacznie trudniejszym celem ataku.

W Katanii praktycznie każde turystyczne miejsce jest obszarem bezpiecznym. Nieco gorszą sławą owiane są okolice Castello Ursino ale nie jest tu przesadnie niebezpiecznie. Podobnie jak Picanello lub innych obszarach na obrzeżach Katanii.

Jeśli chodzi o poważną przestępczość to jest tu nadzwyczaj bezpiecznie. W Katanii rejestrowanych jest znacznie mniej przestępstw, niż w wielu innych włoskich miastach. Można tu jechać bez obaw. W jednym z poprzednich materiałów zastanawiamy się czy lepiej jechać do Katanii czy do Palermo. Polecamy też zobaczyć zestawienie najładniejszych miast na Sycylii.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz