Katania czy Palermo? Jakie miasto na Sycylii wybrać? - BelSole

Katania czy Palermo? Jakie miasto na Sycylii wybrać?

Kiedy nie wiecie, które z tych miast wybrać na wycieczkę i jakie atrakcje czekają na Was w tych dwóch pięknych miastach, postaramy się Wam przedstawić wady i zalety obu miejscowości. Czy zabytki Katanii czy może Palermo są ładniejsze? Gdzie na plażę na Sycylii? A gdzie z dzieckiem? Zapraszamy do lektury.

Artykuł podzielimy na rundy, w końcu nie każdy turysta jest taki sam – punkty można zdobyć w kategoriach takich jak: Gdzie na plażę? Gdzie są ciekawsze zabytki? Gdzie są ciekawsze atrakcje? Gdzie jechać z dzieckiem? Które miasto jest dobre na clubing? Które miasto jest lepsze na piesze wycieczki? oraz kategoria dodatkowa, czyli uznaniowa redakcji. Zacznijmy zabawę!

Gdzie na plażę? Katania czy Palermo?

Plaże blisko Palermo
Plaże blisko Palermo.

Według nas zdecydowanie lepszym wyborem będzie… Palermo – tutaj w okolicy miasta znajdziecie wiele piaszczystych i urokliwych plaż. Jeśli chodzi o Katanię, też się nie zawiedziecie, jednak więcej jest tych kamienistych w centrum – w tym także takich ze skałą wulkaniczną.

Palermo dostaje 1 pkt

Gdzie są ciekawsze zabytki? w Katanii czy Palermo?

Katedra w Palermo
Katedra w Palermo.

Oba miasta są wspaniałe –  jednak wybierzemy Palermo i pobliskie Monreale nad Katanią. W obu jednak miejscach znajdziecie piękne katedry, kościoły, place oraz muzea. Więcej o zabytkach Palermo poczytacie tutaj

I znów, Palermo 2:0 Katania.

Gdzie są lepsze atrakcje? w Katanii czy Palermo?

katania atrakcje
Centrum Katanii.

Tutaj jednak skłonimy się ku Katanii: wycieczki na Etnę, targ rybny, ogród botaniczny czy pobliskie miejscowości dają ciekawe opcje zabawy dla wszystkich, jest to jednak mała przewaga. Więcej o atrakcjach Katanii znajdziecie tutaj.

Katania odrabia 2:1 dla Palermo.

Gdzie jechać z dzieckiem?

gelato lody na sycylii
Gelato!

Do żadnego z tych miast, są tłoczne i nieprzyjazne dla dzieci – jeśli chcecie jechać gdzieś ze swoim podopiecznym/podopieczną, wybierzcie mniejsze miasto, np. Trapani. Nie kierujcie się do miejscowości taki jak np. Taormina, gdzie jest utrudniony dojazd do centrum. Polecamy średnie miasta takie jak Trapani, Marsala albo małe wioski rozsiane po całej wyspie.

Nikt nie dostaje punktów.

Które miasto jest lepsze na clubing?

Jednak Katania, w tym mieście jest więcej klubów które są umiejscowione blisko centrum. W Palermo natomiast musicie przemieszczać się pomiędzy najlepszymi miejscami głównie taksówką. Punkt dla Katanii.

2:2 i mamy remis pomiędzy Katanią i Palermo.

Które miasto oferuje lepsze piesze wycieczki w okolicy?

etna wycieczki
Okolice Katanii na Etnie.

Nie możemy jednoznacznie określić, które z tych miast jest lepsze na trekking. Z jednej strony obok Katanii mamy Etnę i piękne wybrzeże. Z drugiej natomiast, piękne góry wokół Palermo oraz bajeczne plaże. Ciężko wybrać – więc dalej remis.

Gdzie się nam bardziej podobało? W Katanii czy Palermo?

Tutaj subiektywnie musimy powiedzieć, że bardziej podobało się nam w Katanii w centrum. W okolicach natomiast wygrało Palermo. O innych miastach Sycylii możecie poczytać tutaj.

Podsumowanie

Cóż, mamy remis! Jednak pamiętajcie, że w żadnym z tych miast nudzić się nie będziecie – przygotujcie się jednak na pewien szok lądując w Katanii czy Palermo bo to dość charakterystyczne miasta. W deszczowe dni, małe uliczki potrafią być bardzo mroczne. Lepszym pytaniem aniżeli co wybrać Katanię czy Palermo?, będzie – co wybrać pierwsze! Wtedy wybralibyśmy kolejność Katania a dopiero potem Palermo. 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz