Czy w Maroku można pić alkohol? Czy w Maroku można kupić alkohol? - BelSole

Czy w Maroku można pić alkohol? Czy w Maroku można kupić alkohol?

Picie alkoholu to ulubione hobby dużej części Polaków. Alkohol towarzyszy nam w czasie spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Sięgamy po niego niezależnie czy jesteśmy weseli czy smutni. Pijemy go w tygodniu, w weekendy, a także na wakacjach. A propos wakacji. Wielu naszych czytelników chciałoby spędzić urlop w Maroku. Nie wiedzą jednak czy w czasie wakacji w muzułmańskim kraju będą mogli poświęcić się swojej pasji. Czy w Maroku można spożywać alkohol? Jaki w Maroku pije się alkohol?

 

Czy w Maroku jest zakaz spożywania alkoholu? Czy alkohol w Maroku jest legalny?

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich miłośników zaglądania do kieliszka, kufla, szklanki lub golnięcia sobie bezpośrednio z gwinta wybierających się do Maroka. W Maroku można pić alkohol. Picie alkoholu nie jest zakazane w Maroku. Polscy turyści nie muszą bać się prawnych konsekwencji spożywania alkoholu w Maroku.

 

Gdzie w Maroku kupić alkohol? Gdzie w Maroko sprzedaje się alkohol?

Alkohol w Maroku kupić można w licencjonowanych hotelach, barach i restauracjach. W większości tego typu przybytków w Maroku, alkohol można spożywać tylko wewnątrz lokalu. Tylko nieliczne restauracje i bary posiadają pozwolenie na picie alkoholu na zewnątrz lokalu. Konsumpcji na zewnątrz mogą dokonywać tylko turyści, nigdy obywatele Maroka. Poza tym alkohol możemy nabyć również w większości supermarketów.

 

Czy alkohol w Maroku jest drogi? Ceny alkoholu w Maroku

Za małe piwo w barze w Maroku zapłacimy około 2,50-3,50 EUR, czyli 11-15 PLN. Cena alkoholu w markecie będzie odpowiednio niższa, około 1,50-2,50 EUR, czyli 6,50-11 PLN

Więcej o cenach w Maroku w 2022.

Zobaczcie też co kupić w Maroku i co z Maroka przywieźć.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz