Czy Maroko to miasto? Czy kraj? Co to jest Maroko? - BelSole

Czy Maroko to miasto? Czy kraj? Co to jest Maroko?

Maroko to bez wątpienia jedno z ciekawszych miejsc w Afryce. Mimo, że liczba Polaków odwiedzających Maroko rośnie, to jednak miejsce to pozostaje nadal owiane tajemnicą dla wielu naszych rodaków. W ich głowach rodzą się takie pytania jak „czy Maroko jest miastem?” albo „czy Maroko to państwo?”. Dziś specjalnie dla wszystkich ciekawskich przygotowaliśmy odpowiedzi na te pytania.

 

Maroko – miasto czy państwo?

Pytanie jest proste i konkretne, nie będziemy więc owijać w bawełnę. Maroko to nazwa państwa leżącego w północno-zachodniej Afryce. Położone jest ono nad Morzem Śródziemnym oraz Oceanem Atlantyckim. Sąsiaduje z krajami takimi jak Algieria i Hiszpania, a także terytorium Sahary Zachodniej. Maroko nie jest więc miastem.

 

Stolica Maroka. Jakie miasto jest stolicą Maroka?

Jak każde państwo, Maroko posiada swoją stolice. Jak nazywa się stolica Maroka? Odpowiedź na pytanie brzmi: Rabat. Będący stolicą Maroka 1912 roku Rabat, położony jest w zachodniej części kraju. Mieszka w nim około 574 000 mieszkańców.

 

Jakie są największe miasta w Maroku? Najważniejsza miasta Maroka

Do największych i najważniejszych ośrodków miejskich w Maroku zaliczamy miasta takie jak Casablanca, Rabat (stolica), Fez, Marakesz czy Agadir. Najliczniej zamieszkanym miastem Maroka jest Casablanca. Jej aglomeracja liczy sobie ponad 3,3 mln mieszkańców. To właśnie w tym marokańskim mieście toczy się akcja jednego z największych przebojów światowego kina, czyli… „Casablanca”.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz