Czy Maroko to kraj arabski? Czy Maroko jest krajem arabskim? - BelSole

Czy Maroko to kraj arabski? Czy Maroko jest krajem arabskim?

Kraje arabskie potrafią pobudzić wyobraźnie wielu osób. Wielu Polaków i wiele Polek fantazjuje na temat przygód w krainach znanych z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Przed wyjazdem do Maroko, wiele osób zastanawia się czy kraj ten jest krajem arabskim. Sprawdźmy to!

 

Czy w Maroku mieszkają Arabowie? Czy w Maroku jest kultura arabska?

Wiele osób myśli, że Maroko jest krajem arabskim. Osoby te są w błędzie. Kultura arabska stanowi jedynie pewną domieszkę do dominującej w Maroku kultury berberskiej. Marokańczycy w zdecydowanej większości również nie uważają się za Arabów. Jedynie około 25% ludności Maroka deklaruje się jako Arabowie. Trzeba mieć jednak na uwadze, że Marokańczycy bardzo często czerpią wzorce ze świata arabskiego. W Maroku spróbujecie wielu dań kuchni arabskiej. W szczególności polecamy wam marokański falafel.

Większość Marokańczyków porozumiewa się w języku arabskim. Cenna informacja dla Polek wybierających się do Maroka w celu nawiązania przyjaźni z mieszkańcami tego pięknego kraju: każdy Marokańczyk bez wątpienia zrozumie słowo „habibi”! Dominującą religią jest tu Islam, czyli kolejny z symboli świata arabskiego. W marokańskich miastach nie brakuje charakterystycznych dla krajów arabskich zgiełku, tysięcy hałasujących klaksonów, brudu oraz kupców próbujących naciągnąć turystów na „good price for you my friend”.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz