Czy w Omanie są rafy koralowe? Nurkowanie w Omanie - BelSole

Czy w Omanie są rafy koralowe? Nurkowanie w Omanie

Nurkowanie jest często wybieraną atrakcją przez turystów udających się na zagraniczne wakacje. Wiele osób marzy o nurkowaniu wśród raf koralowych. Dlatego jeśli należysz do tego, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się z niego, czy w Omanie są rafy koralowe. Lektura na pewno zaciekawi osoby, które planują nurkowanie w Omanie. 

Rafy koralowe w Omanie. Czy są? 

Żeby nie przedłużać, od razu pochylmy się  na najważniejszy pytaniem tego artykułu. Czy w Omanie są rafy koralowe? Odpowiedź na pewno zachwyci wszystkich miłośników nurkowania. 

Rafy koralowe w Omanie zajmują imponującą powierzchnię, która aż prosi się o dokładną eksplorację. Co więcej, obszar ten aż tętni życiem. Według lokalnych źródeł, rafy koralowe w Omanie zajmują powierzchnię przeszło 530 km2. Ten rozległy obszar wyróżnia się również wielką różnorodnością. Rafy koralowe w Omanie tworzy ponad 100 gatunków koralowców, a biologiczną różnorodność tego miejsca wiąże się również z występowaniem tam ponad 580 gatunków ryb i innych stworzeń morskich. 

Teraz już wiesz, czy Omanie są rafy koralowe. Nie pozostaje nam nic innego, niż tylko sprawdzić, gdzie znajdują się najlepsze miejsca do nurkowanie. 

 

Nurkowanie w Omanie. Gdzie znajdują się rafy koralowe w Omanie

Skoro już wiesz, czy w Omanie są rafy koralowe, możemy skupić się na najpopularniejszych miejscach do nurkowania w tym kraju. Większość przewodników turystycznych wskazuje, że miłośnicy nurkowania przebywający w Omanie koniecznie powinni zobaczyć: 

  •  Bander Khairan – To magiczne miejsce jest systemem niewielkich zatoczek. Na nurków czeka spektakularny wrak 84-metrowego statku. Obrazu dopełniają liczne korale, wśród których wylegują się żółwie. 
  • Wyspa Fahal – podwodne okolice tej niewielkiej wyspy wypełniają liczne i wielobarwne koralowce. Rafy opadają tu na głębokość 40 m.  Obszar ten jest licznie zamieszkiwany przez barakudy, częstym widokiem są również rekiny. 
  • Wyspa Daymaniat – jedynym morski rezerwatem przyrody w Omanie.  Aby zanurkować tu należy uzyskać specjalne zezwolenie. Rafy zaczynają się od głębokości 5 do 30 metrów i obfitują w życie morskie. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz