Ile zarabia się w Omanie? Oman, zarobki pensja minimalna  - BelSole

Ile zarabia się w Omanie? Oman, zarobki pensja minimalna 

Oman jest jednym z krajów na Bliskim Wschodzie, który cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. Warto jednak pamiętać, że w każdym roku w tym państwie osiedla coraz więcej migrantów z całego świata. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, ile zarabia się w Omanie. Jaka jest pensja minimalna w Omanie? Ile wynoszą średnie zarobki w Omanie? Jakie są podatki w Omanie? Tego wszystkiego dowiecie się z naszego materiału. Zapraszamy do lektury! 

Pensja minimalna w Omanie, ile wynosi? 

Sprawdzając, ile zarabia się w Omanie, warto zweryfikować, ile wynosi minimalne wynagrodzenie w tym kraju. Pensja minimalna w Omanie od dłuższego czasu utrzymuje się na stabilnym poziomie, a w ostatnich latach w tym zakresie nie dochodziło do żadnych podwyżek i obniżek.  

Pensja minimalna w Omanie w 2023 roku wynosi 325 riali omańskich. W kontekście tego, ile zarabia się w Omanie należy koniecznie pamiętać, że jest jedna z najmocniejszych walut na świecie. Wystarczy tylko powiedzieć, że minimalna pensja w Omanie to równowartość 3410 złotych. Jak widać, najniższe ustawowe wynagrodzenie w Polsce i Omanie stoi na bardzo podobnym poziomie (od 1 lipca w naszym kraju jest to 3600 złotych. 

 

Średnie zarobki w Omanie. Ile zarabia się w Omanie

W tym miejscu należy pamiętać, że to, ile zarabia się w Omanie nie zależy wyłącznie od pensji minimalnej. Warto pamiętać, że wielu mieszkańców tego kraju zarabia powyżej najmniejszego ustawowego wynagrodzenia. Większość branżowych źródeł wskazuje, że średnie wynagrodzenie w Omanie w 2023 roku wynosi około 1800 riali miesięcznie (czyli ponad 18 866 złotych).  Tak wysoki poziom zarobków nie może dziwić – warto pamiętać, że na pracę w Omanie decyduje się wielu wysoce wykwalifikowanych migrantów, którzy mogą liczyć na niezwykle wysokie kontrakty. 

Jeśli zastanawiasz się, ile zarabia się w Omanie, powinieneś pamiętać jeszcze o jednym. W kraju tym nie obowiązuje podatek dochodowy dla osób fizycznych. Oznacza to w praktyce, że wynagrodzenia pracowników w Omanie nie podlegają zmniejszeniu z tego tytułu. Inaczej jednak ma się to w przypadku osób prawnych, w tym jednoosobowych firm. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz