Czy w Paryżu jest Disneyland? Disneyland w Paryżu - najważniejsze informacje  - BelSole

Czy w Paryżu jest Disneyland? Disneyland w Paryżu – najważniejsze informacje 

Animacje i filmy Disney wychowały już kilka pokoleń. Nie dziwi więc fakt, że wielu ludzi odwiedza miejsce związane z kultowym studiem.  Z tego powodu sprawdzimy, czy w Paryżu jest Disneyland. Zachęcamy do przeczytania artykułu wszystkie osoby, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o Disneylandzie w Paryżu. 

Czy w Paryżu jest Disneyland? Disneyland w Paryżu – najważniejsze informacje

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie, które w największym stopniu nurtuje fanów animowanych produkcji odwiedzających stolicę Francji. Zatem, czy w Paryżu jest Disneyland? 

Chociaż powszechnie przyjęło się, że w Paryżu jest Disneyland, ten park rozrywki znajduje się na przedmieściach stolicy Francji, wi Marne-la-Vallée leżącej 30 kilometrów na wschód od Paryża. Jednak wygodne połączenie między tymi punktami sprawia, że każdy turysta odwiedzający Paryż może pokusić się o wycieczkę do tego centrum rozrywki. 

Disneyland w Paryżu dzieli się na 3 części. W jego skład wchodzą dwa płatne parki -Disneyland Park i Walt Disney Studio.Na styku tych obiektów znajduje się bezpłatna strefa w postaci Disney Village. 

 

Ile kosztuje Disneyland w Paryżu? Disneyland w Paryżu – jak dojechać z centrum miasta?

Skoro już wiesz, czy w Paryżu jest Disneyland, możemy przejść do następnych zagadnień. Wiele osób może zastanawiać się, jak dojechać do Disneylandu w Paryżu z centrum miasta. W tym celu wystarczy wsiąść do kolejki podmiejskiej  RER’A. Podróż trwa około 35 minut. 

Na koniec przyjrzyjmy się temu, ile kosztują bilety do Disneylandu w Paryżu. Ich wybór jest całkiem spory, a licencjonowane serwisy zajmujące się sprzedażą wejściówek na atrakcje turystyczne oferują kilka wariantów. Osoby odwiedzające Disneyland w Paryżu mogą wykupić bilet upoważniający do wejścia na jeden z wymienionych parków lub nabyć wejściówkę do obu obiektów. Najtańsze jednodniowe bilety do jednego z parków wchodzących w skład kompleksu zaczynają się zazwyczaj od około 300 złotych za osobę. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz