Czy na Cyprze obchodzi się Mikołajki? Czy św. Mikołaj odwiedza Cypr 6 grudnia? - BelSole

Czy na Cyprze obchodzi się Mikołajki? Czy św. Mikołaj odwiedza Cypr 6 grudnia?

Wraz z początkiem grudnia rozpoczyna się wielkie odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Dniem który bardzo umila oczekiwanie na wigilijną wieczerzę, świąteczną flaszkę oraz prezenty pod choinką są bez wątpienia przypadające 6 grudnia Mikołajki. W Polsce przy okazji Mikołajek obdarowujemy naszych najbliższych drobnymi lub nieco większymi podarkami. Jeżeli chcemy, możemy również złożyć życzenia z okazji Mikołajek. Czy na Cyprze więc obchodzi się Mikołajki?

W głowach wielu osób rodzi się pytanie „czy z takimi samymi zwyczajami związanymi z Mikołajkami spotkamy się również na Cyprze?” Sprawdzamy! Pomimo wielkiej czci jaką na Cyprze otoczony jest Święty Mikołaj – biskup z Miry, Cypryjczycy nie obchodzą Mikołajek w znany nam sposób. 6 grudnia nie jest na Cyprze kojarzony z wręczaniem prezentów lub składaniem mikołajkowych życzeń. Podobnie jak w zbliżonej kulturowo Grecji, dzieci otrzymują prezenty od Świętego Bazylego w dniu 31 grudnia, czyli w Sylwestra.

Jak wynika z powyższych informacji, na Cyprze nie są obchodzone Mikołajki. Święty Mikołaj i jego renifery nie docierają na Cypr w dniu 6 grudnia, a ich robotę wykonuje św. Bazyli w przeddzień Nowego Roku.

Rozczarowani brakiem prezentów:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz