Czy w Pradze można pić piwo na ulicy? Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych w Pradze - czy można? - BelSole

Czy w Pradze można pić piwo na ulicy? Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych w Pradze – czy można?

Wiele osób po długim i intensywnym zwiedzaniu lubi odpocząć z butelką zimnego piwa. W niektórych europejskich krajach można to robić nawet na ulicach i w miejscach publicznych. Czy do tego grona należą również Czechy? W naszym materiale sprawdzimy, czy w Pradze można pić piwo na ulicy. Zachęcamy do lektury wszystkich piwoszy, którzy zachodzą w głowę, czy spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w Pradze jest dozwolone. 

Czy w Pradze można pić piwo na ulicy? Praga – spożywanie alkoholu w miejscu publicznym 

Żeby nie trzymać miłośników złocistego trunku w niepewności, od razu przejdźmy do najważniejszego zagadnienia tego materiału – czy w Pradze można pić piwo na ulicy? Odpowiedź na to pytanie nie jest tak jednoznaczna, jak pozornie wygląda. Już wyjaśniamy dlaczego. 

W odpowiedzi na pytanie “Czy w Pradze można pić piwo na ulicy” z pewnością pomoże analiza czeskiego prawa. Z jednej strony dopuszcza ono możliwość spożywania alkoholu na świeżym powietrzu. Władze poszczególnych miast mają jednak możliwość wprowadzenia wydzielonych stref, na których jest to zakazane. 

Taka sytuacja ma miejsce w przypadku Pragi. Właściwa odpowiedź na pytanie “Czy w Pradze można pić piwo na ulicy” brzmi więc następująco: To zależy, w której części miasta się znajdujesz. 

Początkowo zakaz spożywania alkoholu w Pradze obejmował jedynie okolice historycznego centrum stolicy Czech. W ostatnich latach strefa ta uległa jednak znacznemu powiększeniu. Obecnie na mapie całego miasta występuje niemal 900 punktów, na których picie alkoholu jest zakazane. Sytuacja ta dotyczy nie tylko zabytkowej części miasta, ale również okolic parków, dworców i szkół.

Podsumowując, odpowiedź na pytanie “Czy w Pradze można pić piwo na ulicy” nie jest tak prosta, jak się wydaje. Przed sięgnięciem po złocisty trunek warto upewnić się, czy nie znajdujesz się w strefie, w której panuje zakaz. Jeżeli przebywasz w okolicy centrum miasta szansa na to jest bardzo duża, a za złamanie tego nakazu możesz otrzymać mandat w wysokości 1000 koron czeskich. 

Zobacz także

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz